Turniej Gwiazdkowy Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym

W hali im. Zdzisława Niedzieli przy al. Zygmuntowskich w Lublinie odbył się Turniej Gwiazdkowy Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym. W zawodach uczestniczyło blisko pół tysiąca dzieci z 15 klubów województw lubelskiego i podkarpackiego.
- Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miały zarówno maluszki, jak i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z czarnymi pasami - mówi Marek Bury z Klubu Karate Chidori, organizator imprezy. - Do uczestników przybył gość specjalny, Święty Mikołaj, który dla każdego startującego miał słodki upominek. Największymi brawami został nagrodzony pokaz 110 dzieci ćwiczących karate w przedszkolach na terenie Lublina. Każdy przedszkolak dostał pamiątkowy złoty medal.

Atmosfera wprawdzie była świąteczna, ale turniej stał na wysokim poziomie. Gospodarze zebrali wiele pochwał za organizację, ale pod względem sportowym też wypadli bardzo dobrze, zdobyli w sumie 42 medale we wszystkich kategoriach wiekowych. - Bardzo się cieszę, że zawody miały tak liczną obsadę, a uczestnicy nie tylko startowali, ale się także doskonale bawili. Widać wyraźnie, że rosną nam kolejne pokolenia utalentowanej młodzieży i mam nadzieję, że w przyszłości będzie ona sięgała po medale największych imprez nie tylko krajowych, ale także zabłyśnie na arenie międzynarodowej - podsumował wielokrotny mistrz świata i Europy Daniel Iwanek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU