"Piłka łączy, a nie dzieli". Pamiętamy o Darku Kwieku

W hali SP nr 52 na Felinie rozegrano świąteczny turniej pod nazwą "Piłka łączy, nie dzieli". Impreza była też poświęcona pamięci naszego redakcyjnego kolegi Dariusza Kwieka.
Zmarły 11 stycznia 2000 roku Darek Kwiek, szef działu sportowego lubelskiej "Gazety Wyborczej" był świetnym dziennikarzem. Opisywał wielkie wydarzenia sportowe, ale także bardzo poważnie traktował sport dzieci i młodzieży.

Niestety pokonała Go okrutna choroba i odszedł w wieku zaledwie 40 lat. - Zorganizowaliśmy już XV memoriałów Dariusza Kwieka, ale XVI się nie odbył w takiej formie jak zwykle, bo nie było miejsca w dużych halach w mieście - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, współorganizator turnieju. - Myślę, że Darek nie obrazi się za tę imprezę. Na początku pisał o moich osiedlowych turniejach które organizowałem dla dzieci. Przychodził pomagał, cieszył się a czasami udzielał rad co zrobić by było jeszcze lepiej z tym sportem dla najmłodszych. On taki był i taki pozostanie w mojej pamięci na zawsze - pełen serca i wielkiej pokory. Widać było, że ten mały sport najbardziej leżał mu na sercu.

Do zawodów przystąpiło 10. drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach - starszej i młodszej. W pierwszej z nich triumfowały Danonki, a w młodszej najlepsza okazała się Polona klub.

- Podczas turnieju wszyscy piłkarze oraz kibice połamali się opłatkiem. Przybył także proboszcz parafii na Felinie ks. Jan Bielak, a także ks. Łukasz Bulski - dodaje prezes Furman. - Były piękne świąteczne życzenia i modlitwa za Darka Kwieka. Jak zwykle wspierał nas nauczyciel w-f z SP 52 Artur Gardzielewski. Natomiast po ostatnim meczu młodych piłkarzy na parkiet wyszli rodzice wzmocnieni w ataku ks. Łukaszem, a bramki broniłem ja i rozegraliśmy mecz z najlepszą drużyną grupy starszej, też wzmocnioną. Powiem, że wynik w tym meczu nie miał żadnego znaczenia, liczyły się chęci.

Za najlepszego zawodnika imprezy uznano Szymona Jastrzębskiego (FC Pączki), bramkarza Mariusza Dudziaka (Barcelona), a królem strzelców został Karol Grądzielewski (Polona Club), który zdobył 9 bramek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki - grupa starsza: Danonki - Bagietki 5:2, Bagietki - FC Felin 5:3, FC Felin - Bagietki 2:3.

Tabela końcowa

1. Danonki2610-5
2. Bagietka235-7
3. FC Felin205-8
Grupa młodsza

Grupa A: Polona Club - FC Pączki 0:0, Polona Club - Barcelona 8:0, FC Pączki - Barcelona 3:0.

Tabela

1. Polona Club248-0
2. FC Pączki243-0
3. Barcelona200-11
Grupa B: Czarne Smoki - White Dragon 1:3, Czarne Smoki - Real Lublin 0:1, Czarne Smoki - Legia 2:1, White Dragon - Real Lublin 2;1, White Dragon - Legia 7:1, Real Lublin - Legia 4:0.

Tabela

1. White DRAGON3912-3
2. Real Lublin366-2
3. Czarne Chmury333-5
4. Legia301-13
mecz o 5 miejsce

Barcelona - Czarne Chmury 3:0

mecz o 3 miejsce

FC Pączki - Real Lublin 1:1 (karne 3:4)

mecz o 1 miejsce

Polona Club - White Dragon 12:0