Chcą zakończyć godnie. Azoty walczą z Zagłębiem

Sobotnim meczem z Zagłębiem Lubin piłkarze ręczni Azotów zakończą tegoroczne zmagania w PGNiG Superlidze. Naturalnie puławianie chcą pożegnać ten rok zwycięstwem.
Po tym spotkaniu czeka zespoły prawie dwumiesięczna przerwa w ligowych zmaganiach, która będzie poświęcona przygotowaniom, a potem startowi reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy, których gospodarzem będzie nasz kraj.

Wracając do samego meczu, to wydaje się, że Azoty przechodzą kryzys. Puławski zespół odpadł z rywalizacji w Pucharze EHF ze szwajcarskim Pfadi Winterthur, potem uległ wyraźnie u siebie Orlenowi Wiśle Płock (23:32), a w ostatniej serii spotkań, po bardzo zaciętej walce pokonał na wyjeździe outsidera - mielecką Stal 28:25. W tej chwili Azoty z dorobkiem 24 punktów plasują się na trzeciej pozycji. Zdecydowanie gorzej wiedzie się drużynie z Dolnego Śląska. Zagłębie do tej pory wygrało cztery mecze i raz zremisowało, co daje dziewięć punktów i 10 miejsce. W pierwszej rundzie Azoty pokonały w Lubinie "Miedziowych" 28:27.

Początek sobotniego spotkania, które zostanie rozegrane z puławskiej hali MOSiR przy al. Partyzantów wyznaczono na godz. 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU