Jest dynamicznie - jedni się budzą, drudzy przysypiają

Rozgrywki Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów w pełni i są coraz ciekawsze. Zespoły walczą bardzo ambitnie, a tabele bardzo spłaszczone.
W pierwszej lidze przebudziła się zamykająca stawkę drużyna ASKO I, która ograła AZS III i to 10:0. - Sytuacja staje się bardzo ciekawa - komentuje Robert Grabczak, prezes Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów, organizatora rozgrywek. - W tej chwili siódmy w tabeli zespół Zarębiaków dzielą od zamykającego stawkę trzeciego zespołu akademików zaledwie dwa punkty. Natomiast ekipy z czołówki - Mega Meble i Roberto Musik Team zgodnie wygrały swoje spotkania - odpowiednio 8:2 i 9:1. Liderzy obu zespołów: Sylwester Lalak, Adrian Łagoźny, Tomasz Słomka i Patryk Bielecki wywalczyli komplety punktów.

Bardzo zacięty był mecz Annoplastu z Jedynką zakończony remisem 5:5. Natomiast w spotkaniu AZS I z Edbarem, ci drudzy prowadzili już 5:0, ale potem przegrali trzy partie z rzędu. Końcówka należała jednak do Edbaru, który ostatecznie wygrał 7:3.

Z kolei w II lidze przewodzący stawce zespół z Cycowa uległ ASKO II i stracił fotel lidera. Ten zajęła Świdniczanka, która pokonała AZS II 9:1. Tu też tabela jest bardzo spłaszczona, bo aż osiem zespołów ma szanse na awans.

W III lidze kryzys przechodzi drużyna Głuska II, która przegrała drugi mecz z rzędu. Tym razem z Lekwetem 4:6. Punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Michał Champerek i Janusz Stróżak po 3, a dla pokonanych Andrzej Malicki 1, Andrzej Gęca 1, Mateusz Studziński 1 i debel Gęca/Studziński 1. W innym ciekawym spotkaniu EKOGEO pokonało Tramp Klub 7:3. Punkty dla EKOGEO: Marian Finkowski, 2, Robert Poleszak 2, Wiesław Wójcik 2 oraz debel Finkowski/Poleszak 1. Dla Trampa: Artur Gładosz 2 i Ewa Pietrzak 1.

Z kolei w IV lidze Klub Tęcza pokonał Pogodną Bitstream 8:2, a najlepszymi uczestnikami meczu byli Agnieszka Wysok i Wojciech Żelazowski, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania singlowe i debla także. Jedną grę wygrał Piotr Głośniak-Tokarzewski. Natomiast dla Pogodnej po jednym punkcie wywalczyli Krzysztof Nowacki i Mariusz Szymański.

Drugie zwycięstwo odniósł Salos Kalina II, który pokonał Tennis Table Club 6:4. Do wygranej znacznie przyczyniła się Małgorzata Wójcik, która wzmocniła drużynę i zdobyła dwa punkty. Po dwie gry wygrali także Patryk Chojnacki i Przemysław Woliński. Natomiast dla rywali komplet punktów wywalczył Artur Tymoszuk, a jeden Tomasz Pliszka/Tymoszuk.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU