Lubelscy akademicy nie znaleźli sposobu na Księżaka

Koszykarze domlublin.pl AZS UMCS przegrali pierwszy w tym sezonie mecz na własnym parkiecie. Pogromcą zespołu trenera Przemysława Łuszczewskiego okazał się Księżak Łowicz, który przewodzi II-ligowej stawce.
Lubelscy akademicy przystąpili do spotkania bez Rafała Króla, który musiał odcierpieć karę za przewinienie techniczne. Nadal ze względów zdrowotnych nie występuje także Dawid Myśliwiec.

Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. W szeregach lublinian dobrze grał Mateusz Wiśniewski, który zdobył połowę punktów wywalczonych w tej części meczu przez jego zespół, a zakończyła się ona wynikiem 18:18.

W kolejnej odsłonie zaczęła się zarysowywać przewaga gości, którzy odskoczyli na osiem punktów (29:21). Potem sprawy wziął w swoje ręce Bartłomiej Karolak - zdobył dziesięć punktów z rzędu, a gracze Księżaka nie trafili w tym czasie ani razu i lublinianie wyszli na prowadzenie (31:29). Zespół z Łowicza nie załamał się jednak i nie tylko odrobił starty, ale do przerwy wygrywał 33:31.

Początek drugiej połowy należał do Księżaka, który systematycznie zwiększał przewagę. Teraz lublinianom przytrafiła się seria straty dziesięciu punktów z rzędu bez skutecznej odpowiedzi. To sprawiło, że przed czwartą kwartą akademicy przegrywali 41:55.

W ostatniej części spotkania gospodarzom udało się wprawdzie nieco zmniejszyć dystans, ale odwrócić losów spotkania już nie zdołali i ostatecznie przegrali różnicą dziesięciu punktów 56:66.

W następnej kolejce akademicy zmierzą się Ostrowi Mazowieckiej z Sokołem.

domlublin.pl AZS UMCS 56

Księżak Łowicz 66

Kwarty: 18:18, 13:15, 10:22, 15:11.

domlublin.pl AZS UMCS: Karolak 24 (4), Wiśniewski 20 (2), Gałan 5, Marciniak 4, Tradecki 1 oraz Krzeszowski 2, Kowalczuk, Stefaniuk.

Księżak: Cukierda 14, Włuczyński 14 (2), Wójcik 12, Fąfara 7 (1), Świderski oraz Siemieńczuk 8 (2), Makuch 7 (1), Piątek 4.

Pozostałe wyniki VI kolejki: Rosa Sport Radom - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 57:83, Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 54:76, Tur Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka 88:87, KS Shmoolky Warszawa - KK Warszawa 78:63, MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl - Start II Lublin 87:61.