Sport.pl

Nie żyje Mieczysław Pisz - były piłkarz m.in. Legii i Motoru

W dniu 19 października 2015 roku zmarł Mieczysław Pisz - piłkarz m.in. stołecznej Legii, Motoru Lublin i Lublinianki. Miał 46 lat.
Śmierć nastąpiła w następstwie obrażeń odniesionych podczas wypadku samochodowego, jakiemu uległ we wrześniu wraz żoną Małgorzatą. Niestety małżonka zmarła, a Mieczysław Pisz walczył o życie do 19 października. - Nie mogę się z tym pogodzić, po prostu jestem zdruzgotany - mówi Siergiej Michajłow, były piłkarz Motoru, który grał z nim w jednej drużynie. - To wielka tragedia zarówno dla rodziny, jak i dla środowiska piłkarskiego.

Mieczysław Pisz urodził się 3 stycznia 1969 roku w Dębicy. Grał na pozycji pomocnika. Był wychowankiem Wisłoki. Potem występował m.in. w Legii Warszawa, Motorze Lublin (1990-1994), Lubliniance, Siarce Tarnobrzeg, greckim AÉ Abelókipi oraz niemieckim SV Arnstadt/Rudisleben. Ostatnim jego klubem była Powiślanka Lipsko. W polskiej ekstraklasie zagrał w 71 meczach i strzelił trzy gole. Bratem Mieczysława Pisza jest były reprezentant Polski, zawodnik m.in. Legii i Motoru Leszek Pisz.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUCzy Lewandowski wart jest 70 mln?