Pewny triumf Pszczółek. Prowadzą w Tauron Basket Lidze

Tylko na samym początku meczu Widzew był w stanie prowadzić w meczu z akademiczkami z Lublina. Później podopieczne Krzysztofa Szewczyka udowodniły na parkiecie, że są dużo lepszą drużyną. Mimo że łodzianki poderwać próbowała znana w Lublinie Angel Robinson, to zwycięstwo Pszczółek nie było zagrożone.
Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były koszykarki z Lublina. Do tej pory przegrały tylko jedno spotkanie i to na samym początku sezonu. Gospodynie natomiast odwrotnie. Zwyciężyły w pierwszym meczu z MKK Siedlce, a potem trzy razy z rzędu musiały uznać wyższość rywalek.

Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga Pszczółek. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka narzuciły ostre tempo i już po czterech minutach prowadziły dziesięcioma oczkami. Taka przewaga utrzymywała się przez całą pierwszą kwartę. Lublinianki były bardzo skuteczne szczególnie zza linii 675 cm. W tym elemencie imponowała Leah Metcalf.

W drugiej odsłonie łodzianki podjęły walkę. Do ataku poderwała je Angel Robinson. Doskonale znana w Lublinie, bo w zeszłym sezonie była tą zawodniczką, na której grę opierał Szewczyk. Dzięki jej skuteczności Pszczółki utrzymały się w zeszłym roku w Tauron Basket Lidze. To właśnie po rzucie Robinson zrobiło się tylko 30:27 dla Pszczółek. Wtedy jednak Katarzyna Kenig uderzyła Jhasmin Player łokciem, za co została ukarana faulem nie sportowym i lublinianki znowu zwiększyły dystans. Schodząc do szatni, prowadziły 46:40.

W pierwszej akcji trzeciej kwarty za trzy trafiła Marta Urbaniak i łodzianki były tuż za Pszczółkami (43:46). Zimny prysznic podziałał. Po dwóch kolejnych trójkach Metcalf (w całym meczu pięć trafień na sześć prób) akademiczki znowu odskoczyły na dziesięć oczek. W kolejnych minutach obie drużyny grały kosz za kosz, co było zdecydowanie na rękę koszykarkom Szewczyka. Końcówka meczu już zdecydowanie należała do lublinianek, które wykorzystały to, że Widzew opadł z sił i ostatecznie wygrały 17 punktami.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Pszczółki mają bilans 4:1 i wspólnie z Artego Bydgoszcz, Wisłą Can-Pack Kraków i Ślęzą Wrocław liderują w lidze.