Falstart Startu Lublin. Beniaminek z Ostrowa Wlkp. lepszy

Od porażki rozpoczęli rozgrywki Tauron Basket Ligi koszykarze Startu. Po dramatycznym meczu lublinianie nie sprostali na własnym parkiecie beniaminkowi - BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.
Z wielkim zainteresowaniem oczekiwano na to spotkanie. Ostrowianie po sześciu latach wrócili do koszykarskiej elity, natomiast Start w znacznej mierze zmienił skład i w pierwszej piątce nie było ani jednego gracza z ubiegłego sezonu.

Nieoczekiwanie prowadzenie objęli goście, którzy po rzutach Deshwana Delaneya i Courtisa Millage prowadzili 4:0. Gospodarze wprawdzie zdołali wyrównać, ale Stal znowu odskoczyła. W ósmej minucie goście wygrywali 14:8. Ostatecznie pierwsza części gry zakończyła się prowadzeniem Wielkopolan 18:14.

Na początku drugiej kwarty nadal przeważała Stal, choć oba zespoły miały trudności z trafianiem do kosza. Trener Paweł Turkiewicz dokonywał zmian, lecz początkowo efekt był mizerny. Z czasem jednak lublinianie zaczęli łapać właściwy rytm, odrobili straty, a po trafieniu Alana Czujkowskiego objęli pierwsze w tym meczu prowadzenie (23:22). Potem dystans zaczął się zwiększać i po trójce Nicka Kellogga Start odskoczył na dziewięć punktów i praktycznie taki dystans utrzymał się do przerwy.

Goście nie zamierali jednak rezygnować i po zmianie stron przystąpili do odrabiania strat, co im się udało, po trafieniu Millage za trzy punkty ponownie wyszli na prowadzenie (39:38). Po trzech kwartach był remis 46:46 i o wszystkim miała przesądzić ostatnia część meczu.

Niestety jej przebieg okazał się korzystny dla Stali. Wprawdzie początkowo prowadzili czerwono-czarni, ale z upływem czasu role się odwróciły. Na pół minuty przed końcem spotkania Millage wyrównał na 59:59, ten sam zawodnik zdobył też zwycięskie punkty dla swojej drużyny.

Start Lublin 59

BM Slam Stal 61

Kwarty: 14:18, 20:9, 12:19, 13:15

Start: Kellogg 14 (3), Chumakov 2, Grzeliński 2, Poole 2, Salamonik 2 oraz Trojan 13, Czujkowski 8 (2), Jackson 8, Małecki 6, Ciechociński 2.

BM Slam Stal: Millage 23 (1), Delaney 10, Garret 8, Sroka 8 (2), Zębski 2 oraz Ochońko 10 (1), Pisarczyk, Mroczek-Truskawski, Żurawski, Koelner, Kaczmarzyk.