Sport.pl

Urodziny wielkiego siatkarza i turniej pod patronatem mistrza

Wiesław Pawłat
22.09.2015 , aktualizacja: 22.09.2015 17:48
A A A
Tomasz Wójtowicz

Tomasz Wójtowicz (Fot. Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA)

22 wrze¶nia 1953 roku urodził się Tomasz Wójtowicz. Gracz genialny wybrany do najlepszej ósemki ¶wiata siatkarzy w XX wieku. Teraz komentuje Puchar ¦wiata, ale zaraz po powrocie stawi się w ¦widniku na Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej chłopców i dziewcz±t szkół gimnazjalnych, który obj±ł honorowym patronatem.
Przez wiele sezonów Tomasz Wójtowicz grał w ¶widnickiej Avii. Będ±c zawodnikiem tego klubu, zdobył mistrzostwo ¶wiata (Meksyk 1974) i złoty medal olimpijski (Montreal 1976). Poza tym był pięciokrotnym wicemistrzem Europy - raz w juniorach - i jak sam z humorem mówił, czuł się "zatruty srebrem". Potem przez szereg lat grał we Włoszech, gdzie w klubowej siatkówce wywalczył wszystko, co było do zdobycia, a z Santalem Parma zdobył Puchar Europy i Superpuchar.

Po zakończeniu kariery nadal jest blisko siatkówki jako ceniony komentator telewizji Polsat. A tak na marginesie, to słynny siatkarz załatwia dwie uroczysto¶ci jednocze¶nie, bo w dniu urodzin obchodzi także imieniny. W tej sytuacji wypada mu życzyć wszystkiego najlepszego ze zdwojon± moc±!

Wracaj±c do ¶widnickiego turnieju, to miejscem rywalizacji będ± dwie powiatowe szkoły: I Liceum Ogólnokształc±ce im. W. Broniewskiego oraz Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w ¦widniku. Pomysłodawc± tej imprezy pod nazw± "Siatkarski talent" jest wicestarosta powiatu ¶widnickiego Waldemar Białow±s. On też ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny. Poza szkołami i powiatem ¶widnickim w organizację zawodów wł±czyły się Wojewódzki Zwi±zek Piłki Siatkowej i ASPS Avia ¦widnik. Z pasj± zaangażowali się także nauczyciele wychowania fizycznego z I LO: Lidia Grobel-Wi¶niewska, Jolanta Kołodziejczyk i Dariusz Sawicki.

Rozgrywki rozpoczn± się w czwartek o godz. 9 w sali gimnastycznej I LO.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU  • 2
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • hejadmin1

    0

    Szkoda tylko, że tak stronniczo komentuje polsk± ligę :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX