Urodziny wielkiego siatkarza i turniej pod patronatem mistrza

Tomasz Wójtowicz

Tomasz Wójtowicz (Fot. Iwona Burdzanowska / AGENCJA GAZETA)

22 września 1953 roku urodził się Tomasz Wójtowicz. Gracz genialny wybrany do najlepszej ósemki świata siatkarzy w XX wieku. Teraz komentuje Puchar Świata, ale zaraz po powrocie stawi się w Świdniku na Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych, który objął honorowym patronatem.
Przez wiele sezonów Tomasz Wójtowicz grał w świdnickiej Avii. Będąc zawodnikiem tego klubu, zdobył mistrzostwo świata (Meksyk 1974) i złoty medal olimpijski (Montreal 1976). Poza tym był pięciokrotnym wicemistrzem Europy - raz w juniorach - i jak sam z humorem mówił, czuł się "zatruty srebrem". Potem przez szereg lat grał we Włoszech, gdzie w klubowej siatkówce wywalczył wszystko, co było do zdobycia, a z Santalem Parma zdobył Puchar Europy i Superpuchar.

Po zakończeniu kariery nadal jest blisko siatkówki jako ceniony komentator telewizji Polsat. A tak na marginesie, to słynny siatkarz załatwia dwie uroczystości jednocześnie, bo w dniu urodzin obchodzi także imieniny. W tej sytuacji wypada mu życzyć wszystkiego najlepszego ze zdwojoną mocą!

Wracając do świdnickiego turnieju, to miejscem rywalizacji będą dwie powiatowe szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego oraz Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. Pomysłodawcą tej imprezy pod nazwą "Siatkarski talent" jest wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs. On też ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny. Poza szkołami i powiatem świdnickim w organizację zawodów włączyły się Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej i ASPS Avia Świdnik. Z pasją zaangażowali się także nauczyciele wychowania fizycznego z I LO: Lidia Grobel-Wiśniewska, Jolanta Kołodziejczyk i Dariusz Sawicki.

Rozgrywki rozpoczną się w czwartek o godz. 9 w sali gimnastycznej I LO.Komentarze (1)
Urodziny wielkiego siatkarza i turniej pod patronatem mistrza
Zaloguj się
  • hejadmin1

    0

    Szkoda tylko, że tak stronniczo komentuje polską ligę :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX