Sport.pl

Arena Lublin musi być twierdzą. Lublinianka gra z Polonią

Lublinianka jest w tym sezonie III ligi niepokonana. Już w niedzielę na Arenie Lublin podopiecznych Marka Sadowskiego czeka kolejne wyzwanie. Podejmują beniaminka ligi Polonię Przemyśl.
W poprzednim sezonie Lublinianka do ostatniej chwili drżała o utrzymanie się w lidze. Lubelski Związek Piłki Nożnej mimo protestów klubów z Podkarpacia powiększył ligę z 16 do 18 zespołów i tym samym Lublinianka zachowała trzecioligowy byt.

Na razie zakulisowa decyzja związku okazuje się słuszna. Piłkarze Marka Sadowskiego są rewelacją rozgrywek i po sześciu kolejkach nie znaleźli jeszcze pogromcy. Lublinianie zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają tylko punkt straty do lokalnego rywala Motoru Lublin. Na Arenie Lublin wygrali oba rozegrane tam spotkania.

W meczu z Polonią nie będzie jednak łatwo. Z klubu odszedł Maciej Muszyński, za granicę wyjechał Karol Banachiewicz, a za czerwoną kartkę nadal pauzuje Patryk Czułowski. Lukę po nich będzie musiał zapełnić Marcin Świech, który zerwał umowę z Motorem i wrócił do klubu, którego jest wychowankiem.

Zespół z Podkarpacia po trzech porażkach na rozpoczęcie rozgrywek wszedł już chyba na właściwe tory, bo w trzech następnych meczach zdobył komplet punktów. Ważną postacią ekipy Pawła Załogi jest... Paweł Załoga. Grający trener Polonii jest szefem drużyny nie tylko na ławce rezerwowych.

Początek meczu na Arenie Lublin w niedzielę o godzinie 17.