Ogromny sukces lubelskiego duetu. Kołosińska i Brzostek z medalem ME w siatkówce plażowej

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin, wrócą z mistrzostw Europy w siatkówce plażowej z brązowym medalem. W austriackim Klagenfurcie Polki przegrały zaledwie jedno spotkanie. Jest to pierwszy medal w historii polskiej żeńskiej ?plażówki?.
W porannym półfinale lubelski duet przegrał w meczu bez większej historii z rosyjską parą Evgenia Ukolova/Ekaterina Birlova (17:21, 13:21).

W finale pocieszenia Kołosińska i Brzostek rywalizowały ze Słowaczkami Natalią Dubovcovą i Dominiką Nestracovą. W dotychczasowych meczach Polki przegrały z nimi cztery razy i tylko raz z boiska schodziły ze zwycięstwem.

Początek meczu o brąz potwierdzał, że Słowaczki nie leżą Kołosińskiej i Brzostek. Dubocova i Nestracova objęły prowadzenie 3:0. Lubelska para szybko jednak się obudziła i zdobyła cztery punkty z rzędu. W obronie imponowała Brzostek, a w ataku bardzo pewnie grała Kołosińska, która dołożyła też skuteczny blok. Polki wyszły na prowadzenie 9:5 i dalsza część seta toczyła się pod ich dyktando. Co prawda nie wykorzystały dwóch pierwszych piłek setowych i zaczęło robić się nerwowo, ale ostatecznie skuteczny plas Brzostek skończył pierwszą partię (21:17).

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla Słowaczek, które prowadziły 7:4. Zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin wykorzystały jednak błędy w obronie przeciwniczek i doprowadziły do remisu po 12. Jednak problemy z przyjęciem zagrywki sprawiły, że przeciwniczki znowu odskoczyły na trzy punkty (15:18). Polki poprosiły o czas i zaraz po nim znowu udało się dogonić Słowaczki. Przy stanie po 20 kapitalnym serwisem popisała się Kołosińska, która po chwili skutecznym atakiem zakończyła mecz.

Brązowy medal ME to największy sukces w karierze Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek. Zarazem mistrzynie świata juniorek z 2009 roku zdobyły w Klagenfurcie pierwszy medal w historii seniorskiej kobiecej siatkówki plażowej.