Sport.pl

Lublinianka i Tomasovia jednak wyst±pi± w trzeciej lidze

paw
15.07.2015 , aktualizacja: 15.07.2015 17:24
A A A
36. wielkie derby Lublina między Motorem a Lubliniank±

36. wielkie derby Lublina między Motorem a Lubliniank± (JAKUB ORZECHOWSKI)

Grupa lubelsko-podkarpacka piłkarskiej III ligi została powiększona do 18 zespołów. W zwi±zku z tym w tej klasie rozgrywek będ± nadal występowały zespoły Lublinianki i Tomasovii Tomaszów Lubelski.
Kwestia powiększenia ligi była negocjowana od zakończenia rozgrywek, a konkretnie od momentu, kiedy mistrz tej grupy nie awansował do II ligi. Rzeszowska Stal, która zajęła pierwsze miejsce, przegrała rywalizację z najlepszym zespołem grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpi± Zambrów, co sprawiło, że spadł jeden zespół więcej - w tym przypadku Lublinianka. - Wykazali¶my w tej sprawie olbrzymi± determinację - mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Zwi±zku Piłki Nożnej. - My opierali¶my się na potrzebach klubów z Lubelszczyzny, a także na tym, że możliwo¶ć powiększenia ligi daje uchwała Polskiego Zwi±zku Piłki Nożnej. Z kolei przedstawiciele Podkarpacia stali na stanowisku, że regulamin rozgrywek powinien być taki, jak w sezonie 2014/2015. Jakby zapomnieli o tym, że PZPN daje możliwo¶ć zmian. Patrzyli¶my jeszcze, jak jest w innych grupach, a tam graj± różnie - jest 16 zespołów, ale występuje także i 20 drużyn. My jako okręg prowadz±cy rozgrywki podjęli¶my uchwałę i zgodnie z przepisami wprowadzili¶my j± w życie, że zagra 18 drużyn, bo leży to w interesie naszych klubów. Przyznam, że nie bez znaczenia jest dla nas także zainteresowanie derbami Lublina, które przyci±gnęły ponad 6 tys. widzów. Niestety, Podkarpacki Zwi±zek Piłki Nożnej się sprzeciwił, co jednak bior±c pod uwagę uchwałę PZPN nie ma już znaczenia. I dodaje: - Przypomnę, że w 2013, kiedy trzeba było dopu¶cić do rozgrywek Orła Przeworsk, my nie protestowali¶my, choć grało 17 zespołów i w każdej kolejce jeden musiał pauzować.

W tej sytuacji oprócz Lublinianki III-ligowy byt zachowała również Tomasovia Tomaszów Lubelski. Pocz±tek rozgrywek zaplanowano na 8-9 sierpnia 2015 roku.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUSkomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX