Motor już ruszył. Mała rewolucja w kadrze zespołu

W poniedziałek piłkarze Motoru rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach lublinian stawiło się 22 graczy. W składzie III-ligowców szykują się spore zmiany. Trener Dominik Nowak podziękował kilku zawodnikom, a na testy przyjechało czterech nowych, ale ich nazwiska są owiane mgłą tajemnicy.
Przede wszystkim nie zostały przedłużone umowy z Dawidem Ptaszyńskim, Robertem Kazubskim, Mateuszem Kłykiem i Kacprem Skrzypkiem. Nie zagra także w żółto-biało-niebieskich barwach Walerij Sokolenko. W tym przypadku chodzi o przepis mówiący, że na tym szczeblu rozgrywek może występować jeden gracz spoza Unii Europejskiej, a jest jeszcze Iwan Dykij i trenerzy postawili na tego drugiego. Wszystko wskazuje na to, że rozstaną się też z klubem Paweł Lipiec, Mateusz Majewski i Grzegorz Szymanek. Wprawdzie ta trójka ma ważne kontrakty, ale gracze ci dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych zespołów. Podczas pierwszych zajęć zabrakło też Rafała Króla.

Natomiast z nowych piłkarzy w treningu wzięli udział - wychowanek Górnika Łęczna, który ostatnio występował w Orlętach Radzyń Podlaski Tomasz Tymosiak, a także grający w minionym sezonie w krośnieńskich Karpatach bramkarz Krzysztof Żukowski. Tymosiak jest już piłkarzem Motoru, bo łęcznianie wyrazili zgodę na jego wypożyczenie. Roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o następne 12 miesięcy podpisał też Damian Falisiewicz. Kolejna czwórka nowych graczy będzie testowana i sztab szkoleniowy zadecyduje o ich przydatności do drużyny.

Nastąpiły też zmiany w przygotowaniach do rozgrywek. Przede wszystkim trener Nowak, który przejął zespół od Mariusza Sawy, zrezygnował z planowanego zgrupowania w Dębicy i drużyna będzie trenowała na własnych obiektach. Nie odbędzie się też przewidziany na środę sparing z Górnikiem Łęczna.

Plan meczów towarzyskich Motoru: 11 lipca - Międzynarodowy Turniej w Łukowie z udziałem FK Baranowicze (Białoruś), Stali Mielec i miejscowych Orląt; 15 lipca: z Pogonią Siedlce w Lublinie (godz. 11); 18 lipca: przeciwnik do ustalenia; 22 lipca: z Radomiakiem w Radomiu (godz. 11) i z Lublinianką w Lublinie (godz. 16 lub 17); 25 lipca: z Legią II Warszawa (miejsce do ustalenia); 1 lub 2 sierpnia: z Polonią Warszawa (miejsce do ustalenia).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU