Sport.pl

Piąty nowy piłkarz w Górniku. Tym razem Brazylijczyk

Występujący w ekstraklasie Górnik Łęczna podpisał kontrakt z kolejnym piłkarzem. Jest nim obrońca Leandro Messias dos Santos.
Urodzony w Rio de Janeiro Brazylijczyk ma 31 lat mierzy 183 cm wzrostu i waży 77 kg. Gra na pozycji lewego obrońcy. W minionym sezonie występował w również ekstraklasowej Koronie Kielce. Rozegrał w niej 23 spotkania i strzelił jednego gola.

Leandro swoją karierę rozpoczynał Paraná Clube, a potem bronił barw także brazylijskich América Rio de Janeiro, Nova Iguaçu i Ceará Fortaleza. Następnie trafił do Europy, gdzie występował w bułgarskim Czernomorcu Burgas. Na krótko wrócił do ojczyzny - grał w Mesquita FC, a potem po raz kolejny przyjechał na Stary Kontynent - tym razem na Ukrainę i związał się z Zakarpattią Użhorod, a potem bronił braw Tawriji Symferopol, Wołynia Łuck i Howerli Użhorod. Z tego ostatniego klubu trafił do Korony.

Brazylijczyk jest piątym nowym graczem, który przed nadchodzącym sezonem trafił do Górnika. Wcześniej umowy podpisali Kamil Poźniak, Grzegorz Piesio, Jakub Świerczok i Bartosz Śpiączka.

Natomiast odeszli z klubu: Patrik Mraz, Miroslav Bożok, Josu, Volodymyr Tanczyk, Fillip Rudik, Shpetim Hasani i Sebastian Szałachowski. Z kolei przedłużyli kontrakty: Veljko Nikitović, Sergiusz Prusak, Lukas Bielak, Łukasz Mierzejewski i Paweł Sasin.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU