Sport.pl

Po Świerczoku Górnik sprowadził kolejnego napastnika

23-letni napastnik Bartosz Śpiączka został nowym zawodnikiem Górnika Łęczna. Kolejny atakujący - były zawodnik Legii - w środę zagra w sparingu.
Śpiączka w minionym sezonie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał 23 mecze (w tym 12 w pełnym wymiarze czasowym) i strzelił 4 gole. Był to jego pierwszy sezon w ekstraklasie. Wcześniej 23-letni napastnik przez trzy lata reprezentował barwy pierwszoligowej Floty Świnoujście, dla której zdobył 8 bramek w 67 spotkaniach w lidze.

To drugi napastnik sprowadzony do Górnika. W poniedziałek umowę z klubem podpisał Jakub Świerczok. Wcześniej klub dokonał wzmocnień w linii pomocy - sprowadził Kamila Poźniaka i Grzegorza Piesio.

Na środowym sparingu z Dolcanem (15.30 - główna płyta) ma pojawić się Patryk Mikita, były napastnik Legii Warszawa, a ostatnio Dolcanu właśnie. W ostatnim sezonie w 17 występach strzelił jednego gola.

Negocjacje kontraktowe z Górnikiem zakończył także Paweł Sasin. Popularny "Saszka" przedłużył umowę z Górnikiem na kolejny sezon.