Młody zawodnik Lechii blisko Górnika. Inni testowani

Obrońca Lechii Gdańsk Adam Dźwigała najbliższy rok spędzi w Górniku Łęczna. 19-latek zostanie wypożyczony do końca sezonu 2015/16. Trener Jurij Szatałow testuje też innych zawodników.
Dźwigała trafił do Lechii latem ubiegłego roku. Młody zawodnik może grać na kilku pozycjach. Najczęściej występuje jako defensywny pomocnik lub środkowy obrońca. Na tych pozycjach w gdańskim klubie jest spora konkurencja. Trener Jerzy Brzęczek częściej korzystał z usług Gersona, Rafała Janickiego, Ariela Borysiuka, Stojana Vranjesa i Daniela Łukasika. Przez cały sezon zagrał tylko dziesięć meczów w ekstraklasie, stąd decyzja o wypożyczeniu - informuje trojmiasto.sport.pl . Transferu jeszcze nie potwierdził klub z Łęcznej.

Dużo lepszy był dla niego sezon 2013/14. Wówczas w barwach Jagiellonii wystąpił w ekstraklasie 23 razy i zdobył cztery gole. W Górniku powinien rywalizować z Tomislavem Bożiciem, Maciejem Szmatiukiem i Lukasem Bielakiem o miejsce na środku obrony. Ten ostatni podpisał nowy kontrakt z zielono-czarnymi i zostanie w Łęcznej na kolejny sezon. Słowak będzie jedynym (jak na razie) przedstawicielem naszych południowych sąsiadów w drużynie. Z Górnika odeszli już bowiem Patrik Mraz (Piast Gliwice) i Miroslav Bożok (Arka Gdynia).

Górnik nadal testuje nowych zawodników. Do sprawdzanych Przemysława Pitrego (ostatnio GKS Katowice), Norberta Misiaka (Legia Warszawa) oraz dwóch obcokrajowców - Słowak Radoslav Ciprys oraz Portugalczyk Antonio Wesllem Sousa Monteiro - dołączył Tomasz Lisowski (Widzew Łódź).

Transfery Górnika Łęczna:

Przychodzą: Poźniak, Piesio, Dźwigała (?).

Przedłużyli kontrakty: Nikitović, Prusak, Bielak, Mierzejewski.

Odchodzą: Mraz, Bożok, Josu, Tanczyk, Rudik, Hasani, Szałachowski.