Kołosińska i Brzostek nie dały szans faworytkom. Udany początek MŚ

Świetny początek mistrzostw świata w siatkówce plażowej wykonaniu lubelskiej pary Kinga Kołosińska - Monika Brzostek. W swoim pierwszym meczu na mundialu pokonały w dwóch setach Kanadyjki Jamie Broder i Kristinę Valjs.
Kanadyjki Jamie Broder i Kristinę Valjs to czwarty duet w tegorocznym rankingu FIVB. Polki natomiast w tym zestawieniu plasują się na 24. pozycji, więc nie były faworytkami do wygrania tego spotkania.

Po wyrównanym początku pierwszego seta lubelska para szybko odskoczyła na kilka punktów przewagi. Po efektownym bloku Kołosińskiej było 8:5. Do stanu 15:11 wydawało się, że prowadzenie Polek jest niezagrożone. Jednak kilka następnych akcji należało do Kanadyjek, którym udało zmniejszyć straty do jednego oczka (16:15). Po czasie Polki znowu zaczęły grać konsekwentnie i zdobyły trzy punkty zaliczki, której nie zmarnowały do końca seta.

Druga partia była wyrównana do stanu 17:16 dla rywalek. Zapowiadała się bardzo emocjonująca końcówka seta, ale wtedy Kanadyjki zaczęły popełniać proste błędy. Zepsute serwisy i ataki w siatkę sprawiły, że Kołosińska z Brzostek zdobyły trzy punkty z rzędu i nie wypuściły już wygranej z rąk.

Drugie spotkanie w turnieju Polki zagrają w niedzielę o godzinie 18. Rywalkami będą Ikram Ettayfi i Siad Mahassin z Maroka. Ewentualne zwycięstwo zapewni lubelskiej parze wyjście z grupy.