Kolejny transfer Górnika. To czołowy pomocnik I ligi

Grzegorz Piesio jeden z najlepszych pomocników I ligi został graczem Górnika Łęczna. Wszechstronny pomocnik wraca do Łęcznej po siedmiu latach.
Jak informuje oficjalna strona klubu 26-letni pomocnik Grzegorz Piesio podpisał w czwartek kontrakt z Górnikiem Łęczna.

Wszechstronny pomocnik od pięciu sezonów występował w pierwszoligowym Dolcanie Ząbki. To bardzo wszechstronny gracz. Może występować zarówno za napastnikami oraz na obu skrzydłach. W ciągu ostatnich dwóch sezonów strzelił dla swojego poprzedniego klubu 20 bramek.

- Bardzo się cieszę że przyszedłem do Górnika. Mam nadzieje, że pomogę zielono-czarnym załapać się do górnej części tabeli ekstraklasy. Fajnie będzie znowu zagrać dla tych kibiców - mówi nowy nabytek klubu z Łęcznej. Poprzednia przygoda piłkarza z Górnikiem miała miejsce w 2008 roku. Trafił wtedy na Lubelszczyznę na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. Na trzecioligowym froncie rozegrał wówczas 14 spotkań i zdobył jedną bramkę.

Jeszcze w styczniu wydawało się, że Piesio zostanie graczem GKS Bełchatów. Podpisał już nawet dwuletnią umowę z "Brunatnymi", ale weszłaby ona w życie tylko w przypadku utrzymania się bełchatowian w ekstraklasie. Tak się nie stało i były pomocnik Dolcanu został wolnym zawodnikiem.

To drugie wzmocnienie linii pomocy Górnika w tym okienku transferowym. Na początku tego tygodnia klub parafował umowę z byłym graczem GKS Bełchatów - Kamilem Poźniakiem. Na testach w klubie przebywają Przemysław Pitry, Norbert Misiak oraz dwóch obcokrajowców - Słowak Radoslav Ciprys oraz Portugalczyk Antonio Wesllem Sousa Monteiro.