MKS Selgros opuszcza kolejna zawodniczka. Bo mało gra

Dagmara Nocuń opuszcza MKS Selgros Lublin. 19-letnia skrzydłowa została wypożyczona do Olimpii Beskid Nowy Sącz.
Dagmara Nocuń do MKS Selgros przyszła w lipcu 2014 roku z MS ZPRP Płock. W ubiegłym sezonie 19-letnia leworęczna skrzydłowa zdobyła 26 bramek - 12 w Pucharze Polski, 10 w sezonie zasadniczym i 4 w play-offach. Reprezentantka młodzieżowej kadry Polski grała jednak mało i niewiele wskazywało, że w kolejnym sezonie coś się zmieni. W ostatnich meczach poprzednich rozgrywek do zespołu wróciła wcześniej kontuzjowana Agnieszka Kocela, a na lewym skrzydle gra również Małgorzata Rola. W tej sytuacji sztab szkoleniowy uznał, że Nocuń powinna odejść na wypożyczenie do zespołu, w którym mogłaby częściej występować.

MKS Selgros dostał kilka zapytań o utalentowaną zawodniczkę, ale postanowiono przystać na ofertę Olimpii Beskid Nowy Sącz. Nowy zespół Nocuń ostatni sezon ekstraligi zakończył na 11. miejscu i dopiero w play-outach zagwarantował sobie utrzymanie w lidze.

Mimo niewielkiej liczby rozegranych meczów młoda skrzydłowa jest już dwukrotną mistrzynią Polski z MKS.

To trzecia zawodniczka, która nie zagra w przyszłym roku w lubelskich barwach. Wcześniej klub opuściła Aleksandra Baranowska (BSV Zwickau) i Valentina Nestiaruk(AZS Koszalin).

Do zespołu dołączyła natomiast reprezentantka Polski - Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia).