Mistrzyni zawsze w formie. Wywalczyła kolejne złoto

W Iławie rozegrano mistrzostwa Polski weteranów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Lubelszczyzny, którzy wywalczyli siedem medali, w tym trzy z najszlachetniejszego kruszcu.
W grze pojedynczej pań tytuł mistrzowski zdobyła Anna Maruszczak. Tym razem w kat. ponad 60 lat. Warto przypomnieć, że w 1979 roku ta wielce utytułowana zawodniczka zdobyła na mistrzostwach kraju, które odbyły się w Stalowej Woli, złoty medal w singlu seniorek. W iławskim turnieju do złota Anna Maruszczak dorzuciła także brąz w grze mieszanej (kat. 50-59 lat), a jej partnerem był mąż - Jarosław Maruszczak. Z kolei Jarosław stanął na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej wraz ze Stefanem Wielgusem z Radomia (kat. 50-59 lat).

Złoty medal w grze pojedynczej (kat. 65-69 lat) zdobył Marian Finkowski, który w finale - po niezwykle zażartym pojedynku - pokonał odwiecznego rywala Bronisława Kurzaka 3:1. Z kolei Adam Rozwadowski ze Szczebrzeszyna był drugi w deblu (kat. 50-59), a Roman Piechnik także w grze podwójnej, z tym że w kat. 40-49 lat zdobył wraz z warszawianinem Dariuszem Skowrońskim brązowy krążek.