Nowy piłkarz blisko Górnika. W końcu ktoś z regionu

Kamil Poźniak, który w minionym sezonie występował w GKS Bełchatów, jest bliski podpisania kontraktu z Górnikiem Łęczna. 25-letni pomocnik to wychowanek Jedynki Krasnystaw.
Jak informuje oficjalna strona internetowa Górnika Łęczna, klub doszedł do porozumienia z Kamilem Poźniakiem. Piłkarz musi jeszcze przejść testy medyczne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym tygodniu podpisze kontrakt z Górnikiem. W zeszłym sezonie 25-letni pomocnik grał w PGE GKS Bełchatów, z którym spadł z ekstraklasy.

- Obserwowaliśmy Kamila już dłuższy czas i jego przyjście do Górnika jest potwierdzeniem realizacji naszej strategii rozwoju. Chciałbym, żeby przykład Kamila był sygnałem dla zawodników wychowanych na Lubelszczyźnie. Jeżeli przekonają nas swoimi umiejętnościami, to Górnik stoi dla nich otworem - twierdzi Artur Kapelko, prezes Górnika.

Warto jednak zaznaczyć, że przyjście Poźniaka to diametralna zmiana strategii transferowej. W zimie bowiem do Górnika dołączyło czterech obcokrajowców - Josu, Evaldas Razulis, Filipp Rudik oraz Wołodymyr Tanczyk. Żaden z nich nie stanowił o sile drużyny i najprawdopodobniej w komplecie pożegnają się z Łęczną. Natomiast dwóch młodych Polaków, również zakontraktowanych zimą, czyli Piotr Okuniewicz i Sebastian Kopeć, łącznie na boiskach ekstraklasy zagrało... minutę.

Kamil Poźniak urodził się w Krasnymstawie. Swoją przygodę z piłką zaczynał w Jedynce Krasnystaw, a później kontynuował w miejscowym Starcie. Na Lubelszczyźnie grał jeszcze w Avii Świdnik, skąd po jednym sezonie przeszedł do GKS Bełchatów. Poźniak występował również w Lechii Gdańsk i ŁKS Łódź. W ekstraklasie rozegrał do tej pory 65 spotkań i zdobył dwa gole. Poźniak grał też w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 21 i do lat 23.