Młodzi Motorowcy najlepsi w regionie

Jedenastoletni zawodnicy Motoru Lublin mają za sobą weekend pełen sukcesów. Najpierw zapewnili sobie zwycięstwo w lidze młodzików, a potem wygrali... mistrzostwo świata.
Jedenastoletni piłkarze Motoru Lublin prowadzeni przez trenera Kamila Skowrona mają za sobą weekend pełen sukcesów. W sobotę w ostatnim meczu ligowym pokonali 6:0 Sygnał Lublin i zapewnili sobie zwycięstwo w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych. W rozegranych w sezonie ligowym 22 spotkaniach nie doznali żadnej porażki, zanotowali 20 zwycięstw i 2 remisy. W nowym sezonie zaczną rozgrywki w Lidze Wojewódzkiej.

Z kolei w niedzielę młodzi Motorowcy wystąpili na wojewódzkim finale mini mistrzostw świata Deichmanna. Na Arenie Lublin grali jako Argentyna. W drodze do finału wygrali z czterema przeciwnikami. W meczu finałowym pokonali Hiszpanię (BKS Lublin) w stosunku 4:3 (bramki dla Motoru zdobyli: Miłosz Kutyła, Janek Janaszek, Michał Szałachowski, Igor Deneka). Zwycięską drużynę medalami i okolicznościowymi dyplomami nagrodzili Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, oraz Waldemar Leszcz, prezes Motoru Lublin SA.

W nagrodę za wygrany turniej wojewódzki drużyna Motoru Lublin za dwa tygodnie wyjeżdża do Wałbrzycha na finał ogólnopolski, gdzie będzie reprezentować województwo lubelskie.