Sukces młodych rugbistów. Budowlani mają złoto

Piękny sukces odnieśli w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski w rugby 7 kadeci Budowlanych. Zespół trenera Jacka Zalejarza wygrał wszystkie spotkania i wywalczył złoto.
W półfinale lublinianie gładko pokonali Orkana Sochaczew 21:7. Punkty dla zwycięzców zdobyli: Wojciech Brzezicki sześć oraz Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak i Oskar Rudziński po pięć. Zdecydowanie bardziej zacięty przebieg miało spotkanie finałowe ze Spartą Jarocin. Budowlani, po dwóch przyłożeniach i skutecznych podwyższeniach objęli prowadzenie 14:0. Rywale jednak nie zamierzali rezygnować. W końcówce udało im się dwukrotnie położyć piłkę na polu punktowym lublinian, ale próby podwyższeń w ich wykonaniu okazały się nieskuteczne. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 14:12.

Jest to już czwarty medal zdobyty przez kadetów z ul. Krasińskiego w tej olimpijskiej odmianie rugby, ale pierwszy złoty. Wcześniej zdobyli srebro (2011 rok), a w latach 2010 i 2012 ukończyli mistrzostwa na trzecim miejscu. Złoci medaliści wystąpili w następującym składzie: Damian Mazuś, Rafał Gnaś, Michał Musur, Bartek Daszczyk, Arkadiusz Dankiewicz, Kacper Wiśniewski, Jakub Siwiec, Jakub Kamiński, Stanisław Kasprzak, Konrad Posłajko, Oskar Rudziński, Maciej Borówka, Wojciech Brzezicki. Trenerem drużyny i jednocześnie prezesem klubu jest Jacek Zalejarz, a kierownikiem drużyny Wojciech Lubisz.