Srebro Katarzyny Krawczyk w Igrzyskach Europejskich

Wielki sukces odniosła podczas rozgrywanych w Baku Igrzysk Europejskich Katarzyna Krawczyk. Występująca w wadze 55 kg zapaśniczka Cementu Gryfu Chełm sięgnęła po srebro.
W stolicy Azerbejdżanu chełmianka szła jak burza. Rywalizację rozpoczęła od 1/8 finału. W pierwszej potyczce zmierzyła się z Iriną Nikołową. Polka wygrała pierwszą rundę, a drugą zremisowała i awansowała dalej. W ćwierćfinale pokonała Francuzkę Mathilde Riviere 3:1. Takim samym rezultatem zakończył się jej kolejny pojedynek - z Rosjanką Iriną Ołgonową.

W walce o złoto Krawczyk zmierzyła się z aktualną mistrzynią Europy Sofią Mattsson ze Szwecji. - Finałowa przeciwniczka Kasi jest zawodniczką bardzo utytułowaną, więc naszą reprezentantkę czeka bardzo ciężkie zadanie. Z pewnością nie jest faworytką, ale po tym, co pokazała we wcześniejszych walkach, myślę, że może sprawić miłą niespodziankę - prognozował przed potyczką o pierwsze miejsce wieloletni trener kadry narodowej kobiet Jan Godlewski, który komentował turniej w telewizji Polsat.

Niestety, w potyczce o złoto Polka nie sprostała faworyzowanej Szwedce. Przegrała zdecydowanie 1:4 i ukończyła turniej na drugiej pozycji. - Mimo tej porażki Kasia pokazała się w Baku z jak najlepszej strony. To jej największy sukces w karierze. Teraz udowodniła, że robi stałe postępy i jest gotowa do walki o najwyższe cele - podsumował Jan Godlewski.

Katarzyna Krawczyk ma 25 lat i jest zawodowym wojskowym. Niedawno obroniła pracę magisterską na AWF w Białej Podlaskiej. Jej klubowym trenerem jest Dariusz Kucharski, którego wspiera Igor Lobas. Natomiast w kadrze narodowej szkoli ją Krzysztof Ołenczyn. W swojej karierze wywalczyła m.in.: złoty medal na Wojskowych Mistrzostwach Świata (2014 rok), a także zdobyła brązowy krążek na mistrzostwach Europy w Dortmundzie (2011). Oba sukcesy osiągnęła w kat. 55 kg. Jest też wielokrotną mistrzynią i medalistką mistrzostw Polski.

Drugi medal - brązowy w wadze 48 kg - wywalczyła Iwona Matkowska (Grunwald Poznań), która w decydującym starciu pokonała Julie Sabatie z Francji 3:0.