Przegrana Stali. Los Lublinianki bardzo niepewny

W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi piłkarze Stali Rzeszów przegrali u siebie z Olimpią Zambrów 2:3.
To nie jest dobra wiadomość dla Lublinianki, której los jest uzależniony od tego, czy rzeszowianie awansują czy nie. Jeśli im się nie uda wejść do wyższej klasy, to zespół z Wieniawy zostanie zdegradowany. Zaczęło się dobrze, bo do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, a jedną z bramek strzelił doskonale znany w Lublinie Piotr Prędota. Jednak już od 42. minuty Stal miała utrudnione zadanie, bo musiała grać w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką został ukarany Piotr Murawski i opuścił plac gry. Mecz rewanżowy odbędzie się 17 czerwca w Zambrowie.

W przyszłym sezonie w III lidze ma grać 16 zespołów. Jednak nawet w przypadku niepowodzenia Stali drużyna lubelska - i nie tylko ona - może zostać uratowana, ale pod warunkiem powiększenia ligi, a takie rozmowy toczą się pomiędzy Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej i jego odpowiednikiem z Podkarpacia.