Motor nie pójdzie w ślady Błękitnych. Odpada z Pucharu

Błękitni Stargard Szczeciński podbili nie tylko ostatnią edycję Pucharu Polski, ale też serca wielu neutralnych kibiców. Drugoligowiec dotarł aż do półfinału rozgrywek i dopiero tam po ciężkim boju odpadł w starciu z Lechem Poznań. Podobną drogą nie pójdzie Motor Lublin, który przegrał finał wojewódzki PP i nie awansował na szczebel centralny.
W finale wojewódzkim PP Motor Lublin zmierzył się z Chełmianką Chełm. W tym sezonie lublinianom nie szło zbyt dobrze w pojedynkach z Chełmianką. W lidze przegrali 0:2 w Chełmie i bezbramkowo zremisowali z rywalem w ostatnim meczu rozgrywanym przy Alejach Zygmuntowskich. Mecz w pucharze miał być doskonałą okazją do rewanżu.

Jednak od pierwszych minut na boisku nieco lepiej spisywali się goście. Swoje wysiłki udokumentowali golem w 38. minucie.

Prawą stroną przedarł się Paweł Fornal, zagrał do środka i po chwili zamieszania do piłki dopadł Przemysław Kwiatkowski. Obrońca Chełmianki mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

W pierwszej połowie żółto-biało-niebiescy nie przeprowadzili nawet jednej akcji, która mogłaby zagrozić bramce przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry zmienił się dopiero po kwadransie. Wtedy gospodarze przeprowadzili kilka składnych akcji, ale swoich szans nie wykorzystali Piotr Piekarski czy Michał Paluch.

Na trzy minuty przed końcem wydawało się, że Motor musi już wyrównać. Broniąca się coraz bardziej rozpaczliwie drużyna Chełmianki popełniła spory błąd. W polu karnym faulowany był Paluch. Do piłki podszedł Kamil Stachyra, ale z "jedenastki" uderzył w poprzeczkę i tym samym pozbawił lublinian szans na dogrywkę.

Dzięki wygranej Chełmianka oprócz możliwości gry na szczeblu centralnym otrzyma specjalną premię od PZPN w wysokości 30 tysięcy złotych.