Sport.pl

Trzeci zespół w Polsce ma nowego bramkarza. To Czech

Brązowy medalista mistrzostw Polski w piłce ręcznej zatrudnił nowego bramkarza. Jest nim były reprezentant Czech Jakub Krupa. Będzie grał w Azotach przez najbliższe dwa lata.
Jest to trzeci gracz zza południowej granicy, który trafił do Puław. Szlak przetarł reprezentacyjny skrzydłowy Jan Sobol, który postanowił przedłużyć swój kontrakt z klubem znad Wisły, natomiast niedawno zawarł z Azotami umowę inny czeski kadrowicz - kołowy Leos Petrovsky. Krupa ma 30 lat i 194 cm wzrostu. Ostatnio grał w barwach słowackiego Tatrana Preszov, który występował na europejskich parkietach w rozgrywkach EHF i lidze SEHA. - Tak ograny i doświadczony gracz bardzo podniesie jakość naszej "bramki", do której w minionym sezonie było nieco zastrzeżeń. Wzmocni konkurencję na tej pozycji, a to zespołowi może wyjść tylko na dobre - stwierdził Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Podpisanie kontraktu sprawi, że jeden z trójki naszych dotychczasowych bramkarzy zapewne odejdzie do innego klubu.

W tej chwili golkiperami puławian są także - reprezentant Rosji Wadim Bogdanov, reprezentant Litwy Vilius Rasimas i Sebastian Zapora.

W nadchodzących rozgrywkach z nowych graczy oprócz Krupy i Petrovskiego w barwach zespołu trenera Ryszarda Skutnika zobaczymy: rozgrywających Michała Kubisztala, Roberta Orzechowskiego, skrzydłowego Patryka Kuchczyńskiego, którzy przyszli z Górnika Zabrze, oraz Bartosza Kowalczyka (SMS Gdańsk). Natomiast puławski klub opuścili: Paweł Ćwikliński, Paweł Kowalik, Mateusz Kus, Kosta Savić, Hrvoje Tojcić i Aliaksandr Tsitou.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU