Drabik najlepszą młodą obrotową w Europie? Głosowanie trwa

Joanna Drabik, piłkarka ręczna MKS Selgros, ma szansę zostać najlepszą obrotową młodego pokolenia w Europie. Trwa głosowanie,w którym Polka jest liderką.
Obrotowa MKS-u Selgrosu Lublin Joanna Drabik została wyróżniona przez portal handball-planet.com. Drabik została nominowana do nagrody dla najlepszej kołowej młodego pokolenia.

21-letnia kołowa mistrzyń Polski swoją nominację zawdzięcza bardzo dobrej grze w Lidze Mistrzyń. Drabik w najważniejszych europejskich rozgrywkach zdobyła aż 21 bramek.

Zawodniczka MKS gra też w reprezentacji Polski. Polka brała udział w grudniowych Mistrzostwach Europy. Polki zajęły tam jednak zaledwie 11. miejsce, a Drabik zdobyła osiem goli. W minioną sobotę piłkarka 18-krotnych mistrzyń Polski grała w barażach do mistrzostw świata. Polska pokonała na wyjeździe 24:18 Ukrainę i są o krok od awansu do czempionatu.

Portal handball-planet.com plebiscyt na najlepszą młodą zawodniczkę przeprowadza po raz drugi. Na każdą z pozycji wytypowane zostały po trzy zawodniczki urodzone w 1993 roku lub później. Na "koło" oprócz Drabik nominowane są Andrea Cović (Podravka Vegeta, Chorwacja) i Meike Schmelzer (Thüringer HC, Niemcy),

Głosowanie potrwa do 15 czerwca. Na Joannę Drabik swoje głosy można oddawać tutaj.