Poznaliśmy zdobywców sportowych nagród Miasta Lublin

W ratuszu ogłoszono zdobywców nagród sportowych miasta Lublin za 2014 rok. Laureatami zostali Dorota Małek i Andrzej Świtkowski.
Kapituła, której przewodniczył radny dr Leszek Daniewski, miała do rozpatrzenia ogółem 19 wniosków - 13 o Nagrodę Miasta Lublin dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe w minionym roku i sześć o Nagrodę Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganiu przez zawodników wysokich wyników sportowych. Prezydent Krzysztof Żuk zaakceptował propozycje Kapituły. W kategorii zawodników nagrodę w wysokości 20 tys. zł otrzymała piłkarka ręczna MKS Selgros Dorota Małek. Ta wielce zasłużona dla handballu zawodniczka, wielokrotna reprezentantka Polski, która związana jest z lubelskim klubem od 2001 roku, poprowadziła zespół do 17. w historii tytułu mistrza kraju. Jest kapitanem drużyny i sama ma udział w zdobyciu dziesięciu złotych medali.

Z kolei w drugiej kategorii nagrodę przyznano Andrzejowi Świtkowskiemu - trenerowi pływania w UKS Skarpa Lublin. Wychowankowie tego szkoleniowca zdobyli w 2014 roku trzy złote medale i jeden brązowy na zimowych mistrzostwach Polski seniorów, a z mistrzostw kraju juniorów przywieźli łącznie 16 krążków z różnego kruszcu. Andrzej Świtkowski również otrzymał nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU