Lublinianka złapała oddech. Zadecyduje ostatnia kolejka

Lublinianka zdobyła bardzo cenne trzy punkty. Wygrana z Hetmanem Żółkiewka sprawiła, że piłkarze z Wieniawy opuścili strefę spadkową III ligi. Pogrążyli tym samym rywali, którzy już na pewno opuszczą trzeci front. O losie Lublinianki zadecyduje ostatnia kolejka.
Spotkanie rozpoczęło się dla Lublinianki bardzo dobrze. W 2. min Patryk Czułowski zdobył pierwszego gola. Po kolejnym kwadransie było już 2:0. Rafał Stępień wykorzystał dobre rozegranie rzutu rożnego. Gdy wydawało się, że do przerwy Lublinianka zejdzie z bezpiecznym prowadzeniem, to gola zdobyli goście. Jacek Wójcik dośrodkował z rzutu wolnego, a Rafał Krupski uprzedził Marcina Zapałę i głową skierował piłkę do siatki.

Po przerwie lepiej prezentowali się piłkarze Hetmana, ale gola w 62. minucie zdobył Stępień. W 74. min wprowadzony na boisko w przerwie Kamil Witkowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Hetmana, i było 4:1. Wynik meczu ustalił na trzy minuty przed końcem inny rezerwowy - Bartosz Tomczuk.

Dzięki zwycięstwu i remisowi Tomasovii z Izolatorem Boguchwała (0:0) podopieczni Marka Sadowskiego opuścili strefę spadkową. Mają punkt przewagi nad bezpośrednim rywalem z Tomaszowa. O tym, która ekipa spadnie, zdecyduje ostatnia kolejka. Lublinianka zagra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska, natomiast Tomasovia zagra na Arenie Lublin z Motorem. Oba mecze w sobotę 6 czerwca o godzinie 17.

Lublinianka5(2)
Hetman Żółkiewka1 (1)
Bramki: Czułowski 2., Stępień 17., 62., Witkowski 74., Tomczuk 87. - Krupski 45+1

Lublinianka: Zapał - Mazurek, Rafał Kursa, Radosław Kursa, Wiśniewski - Zabielski (82. Rovbel), Gawrylak (46. Witkowski), Sobiech, Gąsior (24. Skoczylas) - Czułowski, Stępień (79. Tomczuk).

Hetman: Gwardyński - Świderski, Krupski, Nogas, Skrzypczyński - Kasperek, Kosiarczyk (79. Derevlov), Bogusz (66. Banaszak), Wójcik (79. Wójcik) - Bielak, Ivlev.