World Grand Prix siatkarek na lubelskim Globusie

Kibiców siatkówki w naszym regionie czekają nie lada emocje. Lublin będzie gospodarzem finału World Grand Prix siatkarek Dywizji II. Impreza odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2015, a stawką jest awans do elity, czyli Dywizji I.
Turniej zostanie rozegrany w hali Globus i do rywalizacji przystąpią cztery reprezentacje. - W tej chwili jeszcze nie wiemy jakie, oprócz oczywiście Polek, bo wyłonią je eliminacje - mówi Jakub Kosowski, dyr. wydziału sportu i turystyki urzędu miasta. - Wszystko zaczęło się przed niespełna trzema laty podczas spotkania z okazji inauguracji działalności Siatkarskich Ośrodków Szkolnych prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka z szefem tego projektu i członkiem zarządu PZPS Waldemarem Wspaniałym. Wówczas prezydent wyraził chęć zorganizowania siatkarskiej imprezy na poziomie reprezentacyjnym. Propozycja trafiła na podatny grunt i dostaliśmy ten turniej.

Zawody zaczną się 31 lipca i potrwają do 2 sierpnia. W Dywizji II walczy osiem zespołów - oprócz biało-czerwonych: Argentyna, Bułgaria, Czechy, Holandia, Kanada, Peru i Portoryko. Polki wcześniej zagrają w dwóch turniejach tego cyklu - najpierw w Portoryko (3-7 lipca), a potem w Argentynie (10-12 lipca). W lubelskim finale wystąpią trzy najlepsze drużyny oraz gospodarz. Do elity awansuje zwycięzca turnieju. - Wprawdzie impreza odbędzie się w wakacje, ale siatkarska reprezentacja Polski nie gościła w naszym mieście od lat, więc liczę, że kibice nie zawiodą i będą chcieli obejrzeć w akcji takie gwiazdy jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Bełcik czy Anna Werblińska. Wkrótce podamy wszystkie szczegóły techniczne dotyczące tego turnieju, m.in. ceny biletów i sposoby ich nabywania - kończy dyr. Kosowski.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU