Dobry początek reprezentantów Polski na MŚ w taekwondo ITF

Bardzo udanie rozpoczęli mistrzostwa świata w taekwondo ITF reprezentanci Polski. W pierwszym dniu rozgrywanej we włoskim Jesolo imprezy biało-czerwoni zdobyli 11 medali, w tym jeden z najszlachetniejszego kruszcu. Mazurka Dąbrowskiego wysłuchał Jakub Gadzała.
Zawodnik lubartowskiego Lewartu triumfował w walkach juniorów powyżej 75 kg, ponadto wywalczył brąz w technikach specjalnych. Na trzecim stopniu mistrzowskiego podium stanęła też Paulina Dzieńkowska z LSKT. Lublinianka zdobyła brązowy krążek w walkach juniorek w kat. 55 kg. Natomiast srebro przypadło Karolowi Bernaciakowi (Centrum Taekwondo Łódź) i Wioletcie Miśkiewicz w testach siły, Andrzej Reduchowi (LKS Matsogi Ciechanów) w układach III Dan oraz Annie Dąbrowskiej (Start Olsztyn) w technikach specjalnych. Ponadto na trzecim miejscu ukończyli zawody Piotr Spyra (GTK Gdańsk) w walkach do 62 kg juniorów, Dawid Gabryluk (Rybnicki Klub Taekwondo) - powyżej 75 kg juniorów, Łukasz Sudak (WSKT Wrocław) w testach siły seniorów oraz Marta Mysur (LZS BAT Bełchatów) w technikach specjalnych seniorek.

W czwartek drugi dzień mistrzostw, które potrwają do 31 maja. Polacy bronią tytułu najlepszej drużyny globu, bo przed dwoma laty w hiszpańskim Benidormie zwyciężyli w klasyfikacji generalnej.