Wiśnie kwitną, karatecy biegają. I tak od 38 lat

Do tradycji już należy "Bieg Kwitnącej Wiśni", który odbywa się nad Zalewem Zemborzyckim. W tym roku biegacze spotkali się już po raz 38. Od kilku lat organizatorzy i uczestnicy dołączyli do akcji "Polska Biega".
Organizatorami imprezy byli Lubelski Klub Karate Kyokushin oraz Okręgowy Związek Karate. Jak zwykle zawody cieszyły się dużym powodzeniem. Na starcie stanęło ponad 200 osób, które rywalizowały na różnych dystansach. Byli to nie tylko karatecy, ale także inni amatorzy biegania. Przekrój wiekowy był znaczny, bo startowali zawodnicy w wieku od pięciu do 75 lat. Oczywiście największym wyzwaniem było obiegnięcie zalewu, a to dystans 12,5 km, rywalizowano też na 10 km, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie i jeśli nie czuł się na siłach, mógł wybrać krótszy dystans. Wszyscy bawili się świetnie i już odliczają czas do następnej imprezy, a za dwa lata pobiegną po raz 40.!

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki biegów głównych - mężczyźni 10 km: 1. Daniel Ligęza, 2. Marcin Lipski, 3. Piotr Chmielewski, Janusz Piekarz, Sebastian Grabowski; kobiety 10 km: 1. Magdalena Mazurek, 2. Małgorzata Dziewiczkiewicz, 3. Beata Nafalska; mężczyźni 12,5 km: 1. Michał Tyburek, 2. Zbigniew Stelmach, 3. Grzegorz Lipski.