Budowlani pokonali stołeczną Legię i są w finale

Rugbiści Budowlanych zrobili kolejny krok w kierunku powrotu do elity. W półfinale rozgrywek o awans do ekstraIigi lublinianie pokonali u siebie stołeczną Legię i awansowali do finału.
Wprawdzie zespół trenera Sebastiana Berestka był faworytem tego spotkania, ale zaczął bardzo nerwowo. W zasadzie obie drużyny na początku meczu popełniały proste błędy, stąd kibice na pierwsze punkty musieli czekać do 20. minuty. Wówczas to Piotr Skalecki skutecznie wykonał rzut karny i gospodarze objęli prowadzenie 3:0. Po półgodzinie walki było już 8:0, bo piłkę na polu punktowym rywali - po składnej akcji całego zespołu - położył Wojciech Król. Potem jeszcze dwukrotnie punkty z karnego zdobył Skałecki i na przerwę lublinianie schodzili z 14-punktową zaliczką.

Po zmianie stron goście poczynali sobie śmielej. Zdołali przyłożyć i zmniejszyli dystans do dziewięciu punktów (9:14). Na szczęście Budowlani mieli niezawodnego tego dnia Skałeckiego, który znowu celnie kopnął z karnego, a potem po akcji Adama Bobruka skutecznie przyłożył. Warszawianie też grali bardzo ambitnie i zdołali zrewanżować akcją za pięć punktów i podwyższeniem. Natomiast autorem ostatniego przyłożenia dla gospodarzy był Arkadiusz Maksim. Ostatecznie lublinianie wygrali różnicą 19 punktów.