Nowi żużlowcy w Motorze. Czy pojadą z pilską Polonią?

Startujący w tym sezonie w Polskiej 2. Lidze Żużlowej lubelski Motor spisuje się przeciętnie. Z tego powodu działacze postanowili podpisać umowy z dwoma nowymi zawodnikami - Edwardem Mazurem i Emilem Pulczyńskim. Być może któryś z nich pojedzie w niedzielnym meczu z Polonią Piła.
Lublinianie do tej pory rozegrali dwa spotkania. W Gdańsku Motor przegrał z Wybrzeżem 38:52, a przed tygodniem minimalnie pokonał na własnym torze KSM Krosno (45:44). Nie wszyscy zawodnicy spisują się na miarę oczekiwań dlatego trener Jerzy Głogowski dokonuje zmian w składzie, a zakontraktowanie nowych jeźdźców z pewnością zwiększy w drużynie rywalizację, a tym samym szkoleniowcowi pole manewru. W zasadzie do tej pory na miarę oczekiwań jadą Ales Dryml i Kamil Pulczyński. Stara się do nich dołączyć junior Oskar Bober, który dobrze spisał się z Krosnem. Teraz do zespołu dojdzie Emil Pulczyński, brat bliźniak Kamila, wychowanek Unibaksu Toruń. Ostatnio startował w Polonii Piła. Natomiast nowy motorowiec Edward Mazur poprzedni sezon spędził w łódzkim Orle, ale jest wychowankiem Unii Tarnów.

Wracając do meczu z pilanami, to w pierwotnym terminie spotkanie miało zostać rozegrane 10 maja, ale wówczas szyki pokrzyżował deszcz. Tak zresztą było w większości planowanych na tę wiosnę spotkań. W stosunku do ostatniego spotkania trener Głogowski dokonał pewnych roszad w awizowanym składzie - m.in. słabo spisującego się Patryka Malitowskiego ma zastąpić Timo Lahti, ale ostatnio Fin także nie błyszczał, podobnie jak Mathias Thoernblom.

Natomiast Polonia rozegrała do tej pory jeden mecz. Drużyna z Piły wysoko pokonała Kolejarza Rawicz (60:30). Najskuteczniejszymi wówczas zawodnikami byli Patryk Dolny (11 pkt i cztery bonusy) i Jesper Monberg (13 pkt). Dobrze pojechał także weteran Piotr Świst (11 pkt). Dwaj ci ostatni zawodnicy powinni dobrze się czuć na lubelskim torze, bo swego czasu bronili barw klubu znad Bystrzycy.

Początek niedzielnego spotkania, które odbędzie się na torze przy al. Zygmuntowskich, wyznaczono na godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

KMŻ Motor Lublin: 9. Timo Lahti, 10. Ronnie Jamroży, 11. Mathias Thoernblom, 12. Kamil Pulczyński, 13. Ales Dryml, 14. Oskar Bober. Polonia Piła: 1. Piotr Świst, 2. Rene Bach, 3. Jesper Monberg, 4. Patryk Dolny, 5. Maciej Fajfer, 7. Arkadiusz Pawlak.