Świetna passa Lublinianki. Uciekli ze strefy spadkowej

Trwa znakomita seria podopiecznych Marka Sadowskiego. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobyli aż 13 punktów i opuścili strefę spadkową w III lidze.
W rozgrywanym awansem spotkaniu 29. kolejkę Lublinianka podejmowała na Arenie Lublin Wólczankę Wólkę Pełkińską.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Kolejnych szans nie wykorzystywali Bartosz Tomczuk, Kamil Witkowski i Patryk Czułowski. Powodzenie przyniosła za to akcja z 30. minuty. Atakujący prawą stroną Łukasz Mazurek wycofał piłkę na "szesnastkę". Dopadł do niej Witkowski, ale na linii strzału znalazł się Tomczuk, który uderzeniem pod poprzeczkę dał gospodarzem prowadzenie.

Dziesięć minut po przerwie było już 2:0. Gola po podaniu Patryka Czułowskiego zdobył Dawid Skoczylas.

Od tego momentu Lublinianka grała nonszalancko i nie potrafiła stworzyć groźnych sytuacji do strzelenia gola. Jednak goście nie potrafili tego wykorzystać i wynik nie uległ zmianie.