Motocrossowcy rywalizowali na Wybrzeżu i w Niemczech

Na dwóch frontach startowali w miniony weekend motocrossowcy lubelskiego KM Cross. Jedna ekipa wystartowała w pierwszej rundzie mistrzostw Polski, które rozegrano w Sobieńczycach, a druga w tym samym czasie pojechała w drugiej rundzie mistrzostw Niemiec.
Na Wybrzeżu zabrakło najlepszych jeźdźców lubelskiego klubu. - Wybraliśmy zawody w Niemczech, które są bardzo mocno obsadzone i w których udział rozwija naszych chłopców dużo bardziej niż udział w mistrzostwach Polski - stwierdził Robert Więckowski, wiceprezes KM Cross. W łużyckiej miejscowości Jauer lublinianie nie zanotowali jednak zbyt udanego występu. Do wyścigów finałowych zakwalifikowało się dwóch jeźdźców KM Cross - obaj w klasie 2: Dymitr Asłanow i Maciej Więckowski. Imprezę na punktowanym miejscu ukończył Asłanow, który był 15., natomiast Więckowski uplasował się na 31. pozycji. Dominik Małecki, Kamil Osieleniec i Wiktor Małecki nie zakwalifikowali się do finałów.

Z kolei na Wybrzeżu w najmocniejszej kategorii MX Open zwyciężył Łukasz Lonka przed Karolem Kędzierskim (KM Cross), a trzeci był Arkadiusz Mańk. Wśród kobiet najlepsza była Joanna Miller z Gdańska, a Karolina Liszewska (KM Cross) zajęła trzecią pozycję, natomiast jej koleżanka klubowa Izabela Bilnik ukończyła rywalizację na dziewiątym miejscu. W klasie MX2 Junior Arkadiusz Pryk zajął dziesiątą lokatę i Jakub Komsta był 13.

W klasie Quad Open wygrał Kacper Kamiński z Sochaczewa, ale trzecie miejsce wywalczył Artur Szczebak z KM Cross.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU