"Dziki na podium". Skuteczny finisz lubelskiego AZS UMCS

Futsaliści AZS UMCS zwycięsko zakończyli I-ligowe zmagania. W ostatniej serii spotkań lublinianie pokonali u siebie Heiro Rzeszów i ukończyli rozgrywki na trzeciej pozycji.
Aby tego dokonać, zespół trenera Artura Gadzickiego musiał ten mecz wygrać, a BSF Bochnia stracić punkty w potyczce z Futsalem Nowiny. Oba te warunki zostały spełnione i akademicy stanęli na podium.

Zespół lubelski przystąpił do spotkania z rzeszowianami z olbrzymią wolą walki. Od początku gospodarze nacierali na bramkę rywali. Prowadzenie dla AZS UMCS uzyskał w szóstej minucie Marco Aurelio. Wkrótce Brazylijczyk wykorzystał podanie Jakuba Drzewieckiego i strzelił swojego drugiego gola. Najwyraźniej worek z bramkami się rozwiązał, bo do przerwy rzeszowskiego bramkarza pokonali jeszcze Marek Gromba i Drzewiecki.

Pierwsze minuty po zmianie stron należały jednak do gości, którzy zaczęli zmniejszać dystans. Najpierw trafił Bartłomiej Przybyło, a potem ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i na tablicy wyników widniał rezultat 4:2 dla "Dzików". Co ciekawe, druga bramka dla Heiro padła w czasie, kiedy lublinianie zdecydowanie przeważali. Na szczęście do końca spotkania do siatki kierowali piłkę tylko gracze gospodarzy. Kanonadę strzelecką rozpoczął Marek Lenartowicz, a potem dwie bramki zdobył Łukasz Mietlicki. - Druga runda była piękna, tylko raz przegraliśmy, jeden mecz zremisowaliśmy, a resztę zakończyliśmy zwycięsko - podsumował Jakub Drzewiecki. - To był nasz najlepszy wynik w historii. Szkoda, że w pierwszej części rozgrywek nie szło nam tak dobrze, bo mogłoby być jeszcze lepiej. Ale i tak bardzo się cieszymy z tego wyniku.

AZS UMCS Lublin 7 (4)

Bramki: Marco Aurelio 2, Łukasz Mietlicki 2, Łukasz Gromba, Jakub Drzewiecki, Marek Lenartowicz.