Polska gra z Ukrainą na Arenie Lublin. Fani Motoru wesprą

Już tylko kilka dni pozostało do meczu rugbistów reprezentacji Polski z Ukrainą. Rywalizujące w Dywizji 1B Pucharu Narodów zespoły zmierzą się w sobotę - 9 maja o godz. 18 na Arenie Lublin. Trener naszej kadry Marek Płonka powołał już skład na to spotkanie.
- Kibice już się szykują do tego spotkania, podobnie jak zawodnicy, którzy w poniedziałek wieczorem rozpoczynają przedmeczowe zgrupowanie - mówi Maciej Brażuk, menedżer reprezentacji Polski. - Nasi rugbiści, których będzie 26, stawią się w hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej. Na wtorek zaplanowano dwa treningi, w środę kadra zagra mecz kontrolny z Orkanem Sochaczew, a w piątek przyjeżdżamy do Lublina. O godz. 12 spotkamy się z prezydentem Krzysztofem Żukiem, a o godz. 13.30 odbędziemy pierwszy trening na Arenie Lublin.

Reprezentanci będą trenowali, a ekipa lubelskiego stadionu będzie przygotowywała boisko do tego spotkania. - W zasadzie dla nas to kolejny mecz, tylko bramki są inne - dowodzi Konrad Klecha, menedżer Areny Lublin. - Trochę inne są też wymiary boiska, ale kryteria spokojnie spełniamy. Murawa jest w porządku i nie boimy się, że występ rugbistów jej zaszkodzi. Dodam, że na naszym obiekcie gospodarze jeszcze nie przegrali w żadnej dyscyplinie, więc myślę, że tym razem będzie podobnie.

Wiele innych atrakcji

Oprócz emocji związanych z samym meczem przewidziano także wiele innych wydarzeń. - Rzeczywiście chcemy zadbać o to, aby kibice się nie nudzili - przyznaje Jacek Zalejarz, prezes lubelskich Budowlanych, współorganizator spotkania. - Zaczniemy od samego rana od międzynarodowego turnieju dla dzieci z udziałem drużyn Polski i Ukrainy, który odbędzie się na boisku przy ul. Krasińskiego. Natomiast o godz. 14 zostaną rozegrane mecze oldbojów Budowlanych i Sokoła Lwów oraz Polski z Ukrainą. Na placu przed stadionem będzie działała strefa rodzinna, z zabawkami, trampolinami, ślizgawkami. Odbędą się też pokazy modeli latających, a także wystawa prac laureatów konkursu plastycznego pt. "Jak kibicuję reprezentacji Polski w rugby". Wystąpią także zespoły Baltica Cheerleaders oraz lubelskie kluby fitness ZUMBA.

Po porażce z Belgią polscy rugbiści stracili praktycznie szanse na awans. O co więc grają? - Walczymy o trzecie miejsce w grupie - wyjaśnia Robert Małolepszy, sekretarz generalny Polskiego Związku Rugby. - To nam pozwoli na dalszą spokojną grę bez obaw, że możemy spaść. Bilans z Ukrainą mamy bardzo niekorzystny, bo do tej pory ponieśliśmy dziewięć porażek i raz wygraliśmy. Dodam, że mimo tak niekorzystnych statystyk wszystkie mecze były bardzo wyrównane.

W reprezentacji Polski zagra kilku zawodników z lubelskim rodowodem, m.in.: Rafał Janeczko, Piotr Psuj i Stanisław Powała-Niedźwiecki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ich marzeniem było zagrać w biało-czerwonych barwach w rodzinnym mieście na tak pięknym stadionie i to teraz się spełnia. Zapowiedzieli, że dadzą z siebie wszystko, a doping kibiców poniesie ich do zwycięstwa. Fani z pewnością nie zawiodą, a wsparcie zapowiedzieli kibice lubelskiego Motoru.

Dodać trzeba, że w przedmeczowym spotkaniu, które odbyło się na Arenie Lublin, uczestniczyli także byli lubelscy reprezentanci Polski - Piotr Choduń i rekordzista, jeśli chodzi o ilość rozegranych meczów w kadrze narodowej Stanisław Więciorek, a także wieloletni selekcjoner naszej reprezentacji, a dziś prezes Lubelskiego Związku Rugby Maciej Powała-Niedźwiecki.

Bilety na mecz

W poniedziałek 4 maja i wtorek można kupować bilety w kasie na stadionie Arena Lublin (godz. 16-19). Od środy - 6 maja w godz. 14-20. Grupy zorganizowane mogą zakupić bilety w I i II strefie cenowej (10 zł i 20 zł), na każde 10 osób przypadają 2 bilety gratis. Zamówienia dla grup zorganizowanych można dokonać mailowo, pisząc na adres: zamowienia@ebilet.pl.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ceny biletów na mecz: 10 zł, 20 zł, 50 zł VIP na sektor I5 i B5 (w tej cenie zawarte jest 10 zł do wykorzystania w kiosku gastronomicznym).

Organizatorzy zapraszają całe rodziny - dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie!

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKadra na Ukrainę - formacja młyna: Kamil Bobryk (Francja), Radosław Bysewski (Arka Gdynia), Craig Bachurzewski (Szkocja), Adrian Chróściel (Pogoń Siedlce), Paweł Grabski (Budowlani Łódź SA), Grzegorz Buczek (Lechia Gdańsk), Piotr Zeszutek (Ogniwo Sopot), Karol Perzak (Arka Gdynia), Aleksander Nowicki (Francja), Marek Płonka (Lechia Gdańsk), Mateusz Bartoszek (Szkocja), Paweł Dąbrowski (Arka Gdynia), Stanisław Powała-Niedźwiecki (Budowlani Lublin);

Formacja ataku: Dawid Banaszek, Łukasz Szostek, Szymon Sirocki, Rafał Szrajber, Radosław Rakowski (wszyscy Arka Gdynia), Rafał Janeczko, Tomasz Rokicki (obaj Lechia Gdańsk), Dawid Popławski (Francja), Patryk Reksulak (Budowlani Łódź SA) Tomasz Gasik, Dawid Plichta, Mateusz Pawłowski (wszyscy Orkan Sochaczew), Piotr Psuj (Pogoń Siedlce); Rezerwa: Daniel Bartkowiak (Arka), Cyprian Majcher (Budowlani Łódź), Mariusz Wilczuk (Lechia).

Sztab szkoleniowy: Marek Płonka (trener), Dariusz Komisarczuk (II trener), Maciej Brażuk (menedżer), Grzegorz Witczak (kierownik), Bartosz Chudzik (lekarz), Grzegorz Lemiesz (fizjoterapeuta), Kamil Iwańczyk (fizjoterapeuta), Tyberiusz Kroplewski (kapelan).Tabela1. Belgia417136-55
2. Mołdawia516158-83
3. Polska3963-73
4. Holandia3647-42
5. Ukraina3570-54
6. Szwecja4035-202


Program imprez - sobota 9 maja 2015

Godz. 10 - otwarcie kas

Godz. 10-13 - międzynarodowy turniej dzieci U'11, U'13, boisko Budowlanych przy ul. Krasińskiego 11, drużyny z Polski i Ukrainy

Godz. 14-15 - mecz oldbojów: Budowlani Lublin - Sokół Lwów i Polska - Ukraina

Godz. 14-18 - strefa rodzinna (zabawki pneumatyczne, ślizgawki, trampoliny, tory przeszkód) plac przed wejściem na stadion

Godz. 14-18 strefa gastronomiczna - plac przed wejściem na stadion

Godz. 13.30-17 - pokazy modeli latających (Aeroklub Lubelski) plac przed wejściem na stadion

Wystawa laureatów konkursu plastycznego "Jak kibicuję reprezentacji Polski w rugby"

Arena Lublin

Godz. 16 - otwarcie bram stadionu

Godz. 16.30 - przyjazd drużyn na stadion, rozgrzewka, występy

Godz. 18 - mecz Polska - Ukraina