Rozpędzone "Dziki" nie do zatrzymania. Triumf AZS UMCS

Nadal znakomicie spisują się I-ligowi futsaliści AZS UMCS. Lublinianie pokonali w Bochni BSF i jest to szóste zwycięstwo akademików z rzędu.
Spotkanie z wyżej notowanymi bochnianami nie zaczęło się jednak dla zespołu trenera Artura Gadzickiego pomyślnie. Tuż po pierwszym gwizdku AZS UMCS stracił gola. Lublinianie odrobili jednak straty po bramce Jarosława Walęciuka. Potem był okres wyrównanej walki, ale końcówka pierwszej połowy należała do "Dzików", które za sprawą Łukasza Gromby objęły prowadzenie 4:3.

Po przerwie ten dystans jeszcze się zwiększył. Akademicy strzelili dwa kolejne gole i wygrywali już 6:3. Gospodarze grali jednak bardzo ambitnie i w ostatnich minutach udało się im częściowo odrobić straty. Ostatecznie zespół z Lublina wygrał 6:5.

W ostatniej kolejce tego sezonu, która zostanie rozegrana 2 maja w lubelskiej hali Globus, AZS UMCS zmierzy się z Heiro Rzeszów. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 18.

BSF Bochnia 5 (3)

Bramki: Podgórski (1.), Rynduch (11., 40.), Więsek (29., 40.)

AZS UMCS 6 (4)

Bramki: Walęciuk (9., 17.), Ławicki (20.), Gromba (21.), Banachiewicz (27.), Lenartowicz (29.).

BSF Bochnia: Krystian Jaszczyński - Kamil Rynduch, Mateusz Kaczmarczyk, Mateusz Więsek, Paweł Kępa, Jakub Podgórski, Dominik Juszczak, Tomasz Kozieł, Marcin Ochlust.

AZS UMCS Lublin: Paweł Górski - Łukasz Mietlicki, Tomasz Ławicki, Jarosław Walęciuk, Karol Banachiewicz, Marco de Araujo Ribeiro, Łukasz Gromba, Jakub Drzewiecki, Michał Zgierski, Marcin Bijas, Wiktor Kozieł, Marek Lenartowicz.