Z podwórka na stadion. Oni zagrają na Narodowym

Zakończyły się wojewódzkie rozgrywki ?Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku?. Zwycięzcy będą rywalizować w finale ogólnopolskim rozgrywanym na Stadionie Narodowym.
Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 10 i 13 kwietnia na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie, przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 10. W finale dziewczynek w kategorii U-8 PSP Modliborzyce pokonał 4-0 Grabów Szlachecki.

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Puławiaka Puławy, który 3-0 pokonał SP 29 Lublin.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Piątka Plus Biała Podlaska, który okazał się lepszy od Dublera Opole Lubelskie.

Najlepszy w kategorii U-10 został zespół Puławiaka Puławy, który wygrał 4-3 z SP 4 Lubartów. Natomiast w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Piątka Plus Biała Podlaska, które 6-0 pokonały SP 4 Krasnystaw.

W chłopięcym finale U-12 najlepszy okazał się UKS TOP 54 Biała Podlaska, zwyciężając z SP 3 Zamość 7-2.

Jednym z celów turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie, mogą dobrać do swojego podstawowego składu po dwóch wyróżniających się zawodników z przegranych zespołów. W finale ogólnopolskim, który odbędzie się przed finałem Pucharu Polski 2 maja na Stadionie Narodowym, rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.