Motor rusza. Na początek jedzie w Gdańsku z Wybrzeżem

Wyjazdowym meczem z Wybrzeżem Gdańsk drużyna Motoru rozpoczyna starty w Polskiej 2. Lidze Żużlowej. - Faworytem są gospodarze, ale z pewnością nie ułatwimy im zadania i powalczymy - zapowiada Andrzej Zając, prezes lubelskiego klubu.
Fani speedwaya nie pamiętają, czy kiedykolwiek tak późno zaczął się ligowy sezon. Opóźnienie wynika głównie z powodu złej pogody, jaka tej wiosny panuje w naszym kraju. Poza tym na drugim froncie jedzie w tym sezonie zaledwie pięć drużyn - oprócz Wybrzeża i Motoru w tej klasie startują jeszcze KSM Krosno, Polonia Piła i Kolejarz Rawicz. Drużyny występujące w P2LŻ rozegrają w rundzie zasadniczej dziesięć kolejek. Cztery u siebie i tyle samo na wyjeździe. Potem pierwsza czwórka rywalizowała będzie w fazie play-off. Ostatni zespół rozgrywek zakończy zmagania już po rundzie zasadniczej.

Start zespołu z Gdańska przez długi czas stał pod znakiem zapytania z powodu zaległości klubu w stosunku do zawodników. Zresztą podobne problemy mieli lublinianie, ale ostatecznie po zawarciu ugody z żużlowcami obie drużyny dopuszczono do rozgrywek. Można powiedzieć, że będzie to potyczka spadkowiczów, bo Wybrzeże w ubiegłym sezonie startowało w ekstralidze, ale zostało zdegradowane i wybrało jazdę z P2LŻ, natomiast zespół znad Bystrzycy spadł z I ligi.

Zespół Motoru bardzo poważnie potraktował spotkanie nad Bałtykiem. Drużyna trenera Jerzego Głogowskiego w drodze na ten mecz zmierzy się dziś o godz. 19.30 w ramach treningu punktowanego w Grudziądzu z ekstraligowym GKM. Gospodarze zapowiadają występ w mocnym składzie z Tomaszem Gollobem, Artiomem Łagutą, Krzysztofem Buczkowskim, Danielem Jeleniewskim na czele. Pojedzie także Jurica Pavlović. - Nastroje w naszym zespole są bojowe - twierdzi prezes Zając. - Chcemy w tym sezonie powalczyć o jak najwyższą lokatę. Myślę, że nasi kibice na brak emocji nie powinni narzekać.

Początek gdańskiego spotkania wyznaczono na godz. 13.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAwizowane składy:

Wybrzeże Gdańsk: 9. Renat Gafurow, 10. Marcel Szymko, 11. Kamil Brzozowski, 12. Eduard Krcmar, 13. Magnus Zetterstroem, 15. Dominik Kossakowski. KMŻ Motor: 1. Ales Dryml, 2. Kamil Pulczyński, 3. Ronnie Jamroży, 4. Patryk Malitowski, 5. Jozsef Tabaka, 6. Mateusz Wieczorek. Sędzią spotkania będzie Piotr Nowak.