Akcja Polska Biega 2015 . Polska JUŻ biega - świętuj z nami!

To już 10. rok naszej akcji społecznej Polska Biega. Tylko w ubiegłorocznej edycji zorganizowano 620 biegowych wydarzeń, w których uczestniczyło 135 tysięcy osób! W tym roku akcja przypada na weekend 22-24 maja. W Weekendzie Polska Biega może wziąć udział każdy. Trwa rejestracja imprez i wielkie chwalenie się, jak bieganie zmieniło nas na lepsze.
Głównym celem akcji jest pokazanie, że bieganie jest dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód, stan konta czy miejscowość, w której mieszka. Imprezy organizowane w ramach akcji są rozmaite. Od dużych imprez, w których startuje kilka tysięcy osób, przez mniejsze biegi - "bez napinki" i rywalizacji, po treningi i małe biegowe spotkania. Co ważne - organizatorem wydarzenia w ramach Weekendu może zostać każdy, bo wystarczy skrzyknąć grupę znajomych i zarejestrować swój trening! Pojawi się on na specjalnej mapie biegów, dzięki czemu dowiedzą się o nim inni i być może dołączą.

- Ta akcja wyjątkowo dobrze pokazuje, jakie są w nas ogromne pokłady dobrej energii i że ona zaraża. Co roku setki lokalnych "zapaleńców", niekoniecznie tylko wuefistów i pracowników OSiR-ów, organizuje imprezy czy spotkania biegowe i zachęca innych do ruszania się, bawienia ruchem. To są często mikroprzedsięwzięcia, a znaczą i zmieniają bardzo wiele - podkreśla Magda Sołtys, szefowa serwisu PolskaBiega.pl i akcji społecznej Polska Biega.

Jak dołączyć?

Żeby stać się współtwórcą akcji i zorganizować wydarzenie w ramach Weekendu Polska Biega, wystarczy wypełnić specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajduje się na stronie https://m.agora.pl/service/extension/convertd/convertd/26/www.polskabiega.plwww.polskabiega.pl . Co ważne - 22-24 maja to finał Weekendu, ale do akcji mogą dołączyć również imprezy organizowane w innym majowym terminie. 

"Polska JUŻ biega!" - wyślij swoją historię

Hasło tegorocznej edycji akcji to "Polska JUŻ biega!". Jest ono pretekstem do pokazania, jak wygląda bieganie w Polsce obecnie i porównanie z tym, jak było 10, 8, 5 czy 3 lata temu. Każdy może przesłać swoją historię czy spostrzeżenia, jak bieganie zmienia nas i nasze otoczenie. Historie i zdjęcia są na bieżąco publikowane na serwisie Polska Biega oraz na wydarzeniu na Facebooku: "Weekend Polska Biega 2015 - Polska JUŻ Biega!". Zebrane opowieści opublikujemy na koniec na specjalnie przygotowanej do tego stronie. Tak powstanie wielka galeria bohaterów Polska Biega. Swoje zdjęcia i teksty można wysyłać na adres: polskabiega@agora.pl z dopiskiem "Polska JUŻ Biega".

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU