Derbowe emocje na Arenie. Motor dalej w grze o puchar

Mimo szybko zdobytego gola przez Lubliniankę wraz z upływem kolejnych minut rosła przewaga Motoru Lublin. Ostatecznie to żółto-biało-niebiescy rozstrzygnęli finał Pucharu Polski na szczeblu LZPN i są dalej w grze o 30 tysięcy złotych.
Mimo że w tabeli III ligi obie ekipy dzieli przepaść, na Arenie Lublin w grze o Puchar Polski na szczeblu LZPN nie było widać większej różnicy. Walcząca o utrzymanie ligowego bytu Lublinianka pucharowy mecz z Motorem potraktowała bardzo poważnie.

Gracze z Wieniawy, którzy byli gospodarzami dzisiejszej potyczki, od początku byli bardziej skoncentrowani. Już w 4. minucie zaskoczyli defensywę Motoru. Dośrodkowanie Pawła Zabielskiego wykorzystał Kamil Witkowski. Przez całą pierwszą połowę mecz był bardzo wyrównany. Najlepszą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Witkowski, a tuż przed przerwą wyrównać mógł Rafał Król.

W przerwie Mariusz Sawa, trener Motoru, postanowił wzmocnić siłę ataku. Wprowadził na boisko Kamila Stachyrę i Pawła Myśliwickiego. Żółto-biało-niebiescy od pierwszych minut drugiej połowy zagrali wysokim pressingiem i przyniosło to skutek już w 50. minucie. Walery Sokolenko wycofał piłkę do Mateusza Świecha, który płaskim strzałem pokonał Marcina Zapała i był remis. Po kilkunastu minutach Motor na prowadzenie mógł wyprowadzić Myśliwiecki, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później szansę miał napastnik Lublinianki Bartosz Tomczuk, ale jego podcinka wylądowała na słupku bramki.

Na pięć minut przed końcem wynik meczu ustalił Dawid Ptaszyński, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po kornerze i umieścił piłkę w bramce Lublinianki.

Teraz Motor czeka mecz półfinałowy na szczeblu województwa, w którym może zmierzyć się z przedstawicielem okręgu zamojskiego, chełmskiego lub bialskopodlaskiego. Dopiero zwycięzca tego etapu będzie miał zagwarantowany udział na szczeblu centralnym oraz wygra 30 tysięcy złotych nagrody od PZPN.Lublinianka1(1)
Motor Lublin2(0)
Bramki: Witkowski (4.), Ptaszyński (85.) - Swiech (50.)

Lublinianka: Zapał - Mazurek, Radosław Kursa, Rafał Kursa - Skoczylas (55. Gąsior), Stępień (67. Czulowski), Wołos, Zabielski - Sobiech - Witkowski (83. Rovbel), Tomczuk.

Motor: Skrzypek - Świech, Karwan (19. Piekarski), Sokolenko, Dykij - Falisiewicz, Król, Ptaszyński, Mroczek (46. Stachyra) - Paluch (46. Myśliwiecki), Szymanek (67. Kamiński).