Sport.pl

3. PZU Maraton Lubelski. Relacja w TVP i masa atrakcji

Do 3. PZU Maratonu Lubelskiego coraz bliżej. W tym roku imprezę, która odbędzie się 10 maja, będzie chciała przybliżyć sympatykom sportu i nie tylko TVP Lublin, która jest oficjalnym partnerem organizatora biegu i będzie prowadziła relację nieomal na żywo.
Na placu Litewskim, skąd o godz. 9 wystartują biegacze, a także gdzie będzie meta zostanie zlokalizowane specjalne studio. - Po raz pierwszy będziemy na antenie od godz. 9 do 14 - mówi Tomasz Rakowski, prezes TVP Lublin, sam zapalony biegacz. - Do tej pory ograniczaliśmy się gównie do czekania na biegaczy, teraz będzie inaczej - dodaje red. Tomasz Jasina, który wraz z red. Rafałem Patyrą poprowadzi relację z tego wydarzenia. - Teraz będziemy mieli pięć wejść. Chcemy zaprosić do naszego studia ciekawych ludzi niekoniecznie związanych ze sportem. Naturalnie będą też sprawozdania z trasy biegu. Postaramy się skorzystać z doświadczeń innych imprez biegowych i stworzyć taki mały sportowy show.

Jest oficjalna koszulka

W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 900 uczestników. - W tej chwili mamy już potwierdzonych pół tysiąca biegaczek i biegaczy, a na liście rezerwowych jest kolejnych 400, to znaczy takich, którzy jeszcze nie dopełnili wszystkich formalności, ale zgłoszenia będziemy przyjmowali prawie do ostatniej chwili - zapowiada Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, organizator maratonu. - Trasa będzie taka sama jak przed rokiem z drobną modyfikacją spowodowaną pracami remontowymi przy al. Kraśnickich. Można powiedzieć, że to najbardziej "górzysty" maraton w kraju. Mamy już oficjalną koszulkę imprezy, którą otrzymają w pakiecie startowym wszyscy uczestnicy. To będzie znak rozpoznawczy naszego maratonu.

Oprócz emocji typowo sportowych organizatorzy przewidzieli także szereg innych atrakcji. - Odbędą się biegi rodzinne i każdy uczestnik otrzyma medal. Będzie też maraton dla przedszkolaków na dystansie... 42 metrów. Na specjalnej bieżni przeprowadzimy akcję "Podziel się kilometrami", gdzie sponsor, czyli PZU będzie płacił za wybiegane kilometry, a pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Utworzymy też specjalną strefę zdrowia. Serdecznie wszystkich zapraszam na naszą imprezę - kończy prezes Bielski.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU