Szykują się wielkie emocje. Lubelski finał Złotego Kasku

We wtorek na lubelskim torze przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się finał rozgrywek o Złoty Kask. Do rywalizacji przystąpi 16 czołowych żużlowców w naszym kraju.
Tej rangi zawodów jeszcze w naszym mieście nie było. Niestety, organizacja imprezy napotykała na wiele przeszkód i jest to praktycznie trzeci termin rozegrania tych zawodów. Powodem tych perypetii była fatalna pogoda, która storpedowała nie tylko finał, ale i wcześniejsze eliminacje. Zgodnie z terminarzem turniej powinien się odbyć 7 kwietnia, ale wtedy lubelski tor nie nadawał się do jazdy, a gdyby nawet, to nie zdołano rozegrać eliminacji w Pile, którą zresztą przeniesiono później do Grudziądza. KMŻ Motor, który jest organizatorem zawodów, sugerował, aby impreza odbyła się 11 kwietnia, ale Główna Komisja Sportu Żużlowego zdecydowała, że finał zostanie rozegrany 14 kwietnia. Impreza ta będzie jednocześnie finałem krajowych eliminacji do SEC 2015 i Grand Prix 2016.

Początek turnieju wyznaczono na godz. 18.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Skład finału Złotego Kasku: Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Tobiasz Musielak (wszyscy Fogo Unia Leszno), Michał Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia), Krzysztof Jabłoński, Krystian Pieszczek, Piotr Protasiewicz (wszyscy Falubaz Zielona Góra), Tomasz Jędrzejak, Maciej Janowski (obaj Betard Sparta Wrocław), Damian Baliński, Sebastian Ułamek (obaj ROW Rybnik), Dawid Lampart, Karol Baran (obaj Stal Rzeszów), Daniel Jeleniewski (GKM Grudziądz), Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), Norbert Kościuch (Start Gniezno); Rezerwowi: Mirosław Jabłoński (Stal Rzeszów), Rune Holta (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia).