Ostre strzelanie na Arenie Lublin. Motor pewnie wygrywa

Niedzielne starcie z Hetmanem Żółkiewka było okazją do zmazania plamy z września. Wtedy lublinianie w kompromitującym stylu zaledwie bezbramkowo zremisowali z absolutnym beniaminkiem na trzecioligowym szczeblu. W rewanżu Motor nie pozostawił złudzeń, który zespół jest lepszy.
Mariusz Sawa, trener Motoru, dokonał jednej zmiany w porównaniu z wygranym 3:0 spotkaniem ze Stalą Kraśnik. Pauzującego za czerwoną kartkę Grzegorza Szymanka zastąpił Paweł Myśliwiecki. Postawienie na 25-letniego napastnika, który za sobą ma występy również w Hetmanie, okazało się strzałem w dziesiątkę. To właśnie Myśliwiecki zdobył dwa pierwsze gole, które ustawiły przebieg spotkania.

Już w 11. minucie ubiegł obrońców z Żółkiewki, zdołał obrócić się z piłką w polu karnym i silnym strzałem w górny róg bramki pokonał Daniela Gwardyńskiego. Po kwadransie znowu Myśliwiecki przypomniał o sobie swoim dawnym kolegom. Wbiegł między dwóch obrońców piłkarzy Waldemara Wiatra i strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie.

Po sześciu minutach było już praktycznie po meczu, bo piłkę w siatce po strzale z rzutu karnego umieścił Rafał Król.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Motor był zdecydowanie lepszą drużyną, a goście próbowali swoich sił w kontrach.

Jedna z akcji gości przyniosła efekt w 56. minucie. W polu karnym faulowany był Siergiej Iviliev i sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Jak się okazało, był to honorowy gol gości.

W 65. minucie swojego gola zdobył Dawid Ptaszyński, który w przerwie zmienił Myśliwieckiego. Ptaszyński z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Valerijego Sokolenki.

Na osiem minut przed końcem wynik spotkania ustalił Król, który zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka wylądowała w okienku bramki beniaminka ligi.

Kolejny mecz Motor czeka już w środę, gdy na wyjeździe podejmować będzie Podlasie Biała Podlaska.

Motor Lublin5(3)

Hetman Żółkiewka1(0)
Bramki: Myśliwiecki (11., 24.), (Król 31., 83.), Ptaszyński (66.) - Ivliev (57.k)

Motor: Zagórski -Falisiewicz, Karwan, Sokolenko, Dikij, Piekarski, Król, Mroczek (74. Świech), Stachyra (82. Kazubski), Myśliwiecki (46. Ptaszyński), Paluch (62. Wolski)

Sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)