Sport.pl

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

paw
07.04.2015 , aktualizacja: 07.04.2015 12:44
A A A
Puchar Tymbarku

Puchar Tymbarku (ARTUR KRASZEWSKI)

W dniach 10 i 13 kwietnia 2015 roku odbęd± się finały wojewódzkie XV edycji Turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Do rywalizacji przyst±pi± dziewczęta i chłopcy z Lubelszczyzny w wieku 8, 10 i 12 lat.
Najlepsi awansuj± do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, bezpo¶rednio przed finałem Pucharu Polski. Główn± nagrod± turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

W tegorocznych imprezach wyst±pi ponad 270 tys. dzieci. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na poziom wojewódzki. Lubelski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie w Zamo¶ciu na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie. Nowo¶ci± tej edycji s± oddzielne rozgrywki dla kategorii U-8. Dzięki temu o Puchar Tymbarku może już zagrać prawie każdy uczeń szkoły podstawowej.

Na wszystkich uczestników czekać będ± nagrody, medale oraz doskonała zabawa.

Jak wiadomo, najlepsze drużyny dziewcz±t i chłopców do lat 10 i 12 awansuj± do finału ogólnopolskiego, natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, w tym roku, swój finał będzie miała wła¶nie na poziomie wojewódzkim i podczas tych rozgrywek wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcz±t i chłopców do lat 8 w całym kraju.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUSkomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX