Sport.pl

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

paw
07.04.2015 , aktualizacja: 07.04.2015 12:44
A A A
W dniach 10 i 13 kwietnia 2015 roku odbędą się finały wojewódzkie XV edycji Turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Do rywalizacji przystąpią dziewczęta i chłopcy z Lubelszczyzny w wieku 8, 10 i 12 lat.
Najlepsi awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Główną nagrodą turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

W tegorocznych imprezach wystąpi ponad 270 tys. dzieci. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na poziom wojewódzki. Lubelski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie w Zamościu na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie. Nowością tej edycji są oddzielne rozgrywki dla kategorii U-8. Dzięki temu o Puchar Tymbarku może już zagrać prawie każdy uczeń szkoły podstawowej.

Na wszystkich uczestników czekać będą nagrody, medale oraz doskonała zabawa.

Jak wiadomo, najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, w tym roku, swój finał będzie miała właśnie na poziomie wojewódzkim i podczas tych rozgrywek wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 w całym kraju.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZobacz także
  • Dołóż swoją cegiełkę do Centrum Historii Sportu
  • Korona - Górnik Łęczna 2:0 Cios z dystansu trafił Górnika. Ósemka ucieka
  • Za wysokie progi. Przegrana Wikany Start ze Śląskiem
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX