Żużlowcy ruszyli. Jedni w Złotym Kasku, inni na treningach

W Wielką Sobotę na lubelskim torze odbędzie się finał Złotego Kasku. W czwartek rozegrano eliminacje do tej imprezy. Zawody przeprowadzono w Krośnie i Rawiczu, natomiast turniej w Pile został przerwany, bo z powodu wcześniejszych opadów deszczu tor nie nadawał się do jazdy. Z kolei w Lublinie żużlowcy KMŻ Motor wyjechali na pierwszy w tym sezonie trening.
Jeśli chodzi o eliminacje, to w Krośnie triumfował Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) - 12 pkt, a kolejne miejsca premiowane awansem zajęli: Sebastian Ułamek (ROW Rybnik) - 12 pkt, Dawid Lampart (Stal Rzeszów) - 12, Daniel Jeleniewski (GKM Grudziądz) - 12, Karol Baran (Stal Rzeszów) - 10 pkt.

Turniej w Rawiczu wygrał Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - 15 pkt, a na następnych miejscach uplasowali się: Przemysław Pawlicki (Unia Leszno) - 14 pkt, Damian Baliński (ROW Rybnik) - 11 pkt, Tobiasz Musielak (Unia Leszno) - 11 pkt i Norbert Kościuch (Start Gniezno) - 11 pkt. Ci zawodnicy 4 kwietnia pojadą na lubelskim torze. Stawkę tę uzupełnią jeźdźcy po rozegraniu zawodów w Pile.

Motor odpalił

Sezon, z tym że na razie treningowy, rozpoczęli także żużlowcy Motoru. Na pierwszych zajęciach stawiło się ośmiu zawodników: Oskar Bober, Roland Benko, Ronnie Jamroży, Andriej Kobrin, Patryk Malitowski, Michał Nowiński, Kamil Pulczyński i Mateusz Wieczorek. Trener Jerzy Głogowski zaplanował też zajęcia na piątek i sobotę. Z kolei w niedzielę lublinianie pojadą w meczu sparingowym z KSM w Krośnie. Pierwszy mecz ligowy Motor rozegra 12 kwietnia, też z krośnianami, ale na własnym torze.

Na piątek 27 marca na godz. 18 zapanowano też otwarcie wystawy pt. "Lubelski żużel wczoraj i dziś". Odbędzie się ona w centrum handlowym Felicity Atrium w Lublinie. Będzie ją można oglądać do 29 marca 2015 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU