Sport.pl

Żużlowcy wiedzą, jak pojadą w lidze. Kenni Larsen w Lublinie

Znany jest już terminarz spotkań Polskiej 2. Ligi Żużlowej na sezon 2015 . Lubelski KMŻ Motor pierwsze spotkanie rozegra 12 kwietnia. Zespół trenera Jerzego Głogowskiego na torze przy Al. Zygmuntowskich podejmie KSM Krosno.
Po długich perturbacjach Główna Komisja Sportu Żużlowego zatwierdziła wreszcie skład Polskiej Ligi Żużlowej i P2LŻ, czyli I i II ligi. W pierwszej z nich wystartuje siedem zespołów, a w najniższej klasie pięć. Drużyny jadące w P2LŻ rozegrają w rundzie zasadniczej dziesięć kolejek. Cztery u siebie i tyle samo na wyjeździe. Potem pierwsza czwórka rywalizowała będzie w fazie play-off. Ostatni zespół rozgrywek zakończy rywalizację już po rundzie zasadniczej. - Uważam, że w zaistniałej sytuacji takie rozwiązanie jest optymalne - mówi Andrzej Zając, prezes KMŻ Motor. - Połączenie obu lig byłoby strzałem w kolano. Szkoda, że nie wystartuje Częstochowa, ale myślę, że my objedziemy tych meczów więcej niż osiem, bo chcemy się znaleźć w fazie play-off.

Żużlowcy Motoru mieli zainaugurować sezon zgodnie z tradycją, czyli w lany poniedziałek, ale z racji tego, że 4 kwietnia na lubelskim torze odbędzie się finałowy turniej i Złoty Kask, spotkanie z KSM Krosno zostało przełożone na 12 kwietnia.

Natomiast już od czwartku 25 marca zespół rozpoczyna treningi na lubelskim torze, który przeszedł niedawno rekultywację nawierzchni. - Wyjeżdżamy o godz. 15 - potwierdza prezes Zając. - Oprócz naszych zawodników spodziewamy się przyjazdu znanego Duńczyka Kenniego Larsena ze Stali Rzeszów, który też ma wziąć udział w treningu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUTerminarz rundy zasadniczej

I runda - 6 kwietnia

Kolejarz Rawicz - Wybrzeże Gdańsk

Pauzuje Victoria Piła

KMŻ Motor Lublin - KSM Krosno (przeł. na 12 kwietnia)

II runda - 26 kwietnia

Victoria - Kolejarz

Wybrzeże - Motor

Pauzuje KSM

III runda - 10 maja

KSM - Wybrzeże

Motor - Victoria

Pauzuje Kolejarz

IV runda - 31 maja

Victoria - KSM

Kolejarz - Motor

Pauzuje Wybrzeże

V runda - 4 czerwca

KSM - Kolejarz

Wybrzeże - Victoria

Pauzuje Motor

VI runda - 14 czerwca

KSM - Motor

Wybrzeże - Kolejarz

Pauzuje Victoria

VII runda - 28 czerwca

Kolejarz - Victoria

Motor - Wybrzeże

Pauzuje KSM

VIII runda - 26 lipca

Victoria - Motor

Wybrzeże - KSM

Pauzuje Kolejarz

IX runda - 9 sierpnia

KSM - Victoria

Motor - Kolejarz

Pauzuje Wybrzeże

X runda - 23 sierpnia

Victoria - Wybrzeże

Kolejarz - KSM

Pauzuje Motor